Basen w ogrodzie chroniony folią

 

Mieszkam w domku na obrzeżach wielkiej, aglomeracji miejskiej. Do domu wprowadziliśmy się już rok temu, ale okazuje się, że cały czas do zrobienia są różne rzeczy, które mają nie tylko ładnie wyglądać, ale również umilać nam życie. Obecnie jesteśmy już na takim etapie, że większość rzeczy w domu mamy zrobionych. Pozostaje nam zając się ogrodem. Jako, że mamy dwójkę dzieci to obowiązkowo musi znajdować się w nim huśtawka, a żeby zrobić radochę dzieciakom postanowiliśmy z tyłu domku zbudować niewielki basen, który pozwoli całej rodzinie ochłodzić się podczas upalnych dni.

Wytrzymała folia na basen

folia do basenuZrobiliśmy już projekt, nasz basen nie może być zbyt głęboki, ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie dzieci. Planujemy, więc wykopać niedużą dziurę, który będzie przykrywać ochronna folia do basenu. Basen nie będzie zbyt duży, zależy nam na tym, żeby dzieciaki mogły się w nim spokojnie bawić w upalne dni, które w wakacje często się zdarzają w naszym klimacie. Basen będzie się składał z dwóch komór. Jedna taka, żeby można było swobodnie posiedzieć i się poopalać, a druga na tyle głęboka, żebyśmy mogli ewentualnie kawałek przepłynąć żabką. Samo wykopanie dziury niestety nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze zabezpieczenie, które wytrzyma dzikie harce naszych dzieciaków. Niestety nie możemy od nich wymagać, że usiądą i będą spokojnie się razem z nami opalały. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby jakiekolwiek zdrowe dziecko się zachowywało w taki sposób. Dodatkowo muszę również uwzględnić psa, który uwielbia wodę i ciężko będzie go utrzymać z dala od basenu. Już w zeszłym roku, kiedy na dworze były upały, mój pies pakował się do misek z wodą, które wykorzystywaliśmy podczas robienia porządków. Basen w czasie kiedy nikt się nie będzie kąpał będzie chroniła folia do basenu. Już zamówiliśmy firmę, która wykopie nam dół pod basen, a następnie odpowiednio przygotuje podłoże, a także zamontuje ochronę, którą zapewni folia na basen. Niestety samo wykopanie dziury nie wystarczy, dno jeszcze trzeba dodatkowo zabezpieczyć, a folia do basenu jest bardzo ważna, żeby go ochronić i utrzymywać czystą wodę.

Basen już jest praktycznie gotowy. Mam taką porę roku, że teraz tylko czekamy, na pierwsze promienie słoneczne, które będą mogły ogrzać wodę i będziemy wszystko wykańczać. Doradzono nam, żeby folia do basenu zakrywała go przed nalaniem wody, aby ograniczyć ilość brudów, które mogą się przedostać do basenu. Dzieciaki są zadowolone, ponieważ będą miały rozrywkę. Oczywiście do wody mogą wchodzić tylko pod naszym nadzorem. My również już nie możemy się doczekać, żeby spędzić leniwy weekend chłodząc się w wodzie.