Bezpieczne przewożenie motocykli

Fani motocyklów bardzo cenią i kochają swoje maszyny w które wkładają zawsze bardzo dużo serca i uwagi. Jak wiadomo rok rocznie odbywa się bardzo dużo zlotów i wystaw motocyklowy i o ile w okresie letnim nie ma problemu żeby dojechać tam samym motocykle, o tyle w zimie jest z tym pewne wyzwanie. Dlatego też są specjalne przyczepy do przewożenia motocykli, tak by dotarły one cało we skazane miejsce.

Sprawny transport motocykli

przewóz motocykliJak się okazuje motocykle mimo, iż są mniejszymi i lżejszymi pojazdami niż samochodowy, to wymagają one o wiele lepszych zabezpieczeń. Motocykl z racji tego, że jest jednośladem to nie stoi sam stabilnie. Podczas transportu nie można też ustawić go tylko na nóżce jaka ma bo podczas mocnego hamowania mogłaby ona po prostu pęknąć. Dlatego też taki motocykl opłat się specjalnymi pasami bardzo dokładnie i zakłada specjalne blokady na koła o wtedy mamy pewność, ze dojedzie on cało i bezpiecznie we wskazane miejsce. Jeżeli sami nie mamy takiej możliwości to są specjalne firmy, które oferują przewóz motocykli na specjalnych przyczepach, które są przystosowane w głównej mierze do transportu jednośladów. Wtedy wszystko jest robione profesjonalnie i motocykle wtedy są w najlepszym możliwym stanie. W ten sposób korzysta się przewożąc zabytkowe już motocykle, które to nie mogą być wręcz odpalane, bo stanowią zabytek i są wpisane do specjalnej księgi. Wtedy potrzebny jest szereg zabezpieczeń i wynajęcie takiej firmy jest konieczne. Na szczęście w Polsce jest wiele takich firm w wielu miastach, więc nie ważne gdzie taki zlot byłby organizowany to transport dla naszych motocykli zawsze się znajdzie. Mimo, iż jest to dodatkowo płata usługa, to warto z niej skorzystać, go mamy również pełen ubezpieczenie od firmy, która zajmuje się przewożeniem takich motocykli, a dy robimy to prywatnie na własną rękę to nikt nie wypłaciłby nam odszkodowania na sam motocykl, gdybyśmy mieli jakiś incydent na drodze. W ten sposób przewozi się głównie najbardziej wartościowe motocykle jak i te najnowsze, które kosztują po kilkaset tysięcy złotych, żeby mieć pewność że cało dojadą w konkretne miejsce.

Cieszy nas fakt, że właściciel motocykli nie musza się martwić o ich przewożenie na różne wystawy czy zloty, gdy samodzielnie nie można ich prowadzić. Bardzo często wynajmuje się większa przyczepę, by  mogło zmieścić się na niej więcej motocykl, a co za tym idzie koszty nam maleją i wtedy za transport w przeliczeniu na jeden motocykl wyjdzie o wiele niższa kwota, niż robilibyśmy to samemu.