Brama rolowana czy segmentowa?

Będąc na etapie budowy garażu lub chcąc przeprowadzić odpowiedni remont, najważniejszym pytaniem jest – jaką bramę wybrać, aby była jak najbardziej funkcjonalna? W takiej sytuacji bardzo często każdy z nas może zadawać sobie pytanie czy powinna być to brama rolowana, czy może brama segmentowa. Dzięki takiemu wyborowi każdy będzie mógł dobrać taką, która będzie najlepiej pasować.

Najpopularniejsze różnorodne bramy

producenci bram segmentowych i rolowanychKlienci najczęściej sięgają po bramę garażową segmentową. Zbudowana jest z szeregu paneli, które dzięki specjalnym prowadnicom w momencie otwarcia odprowadzane są pod sufit garażu. Taka brama segmentowa dostępna jest na rynku w różnych wersjach, przede wszystkim w wersji zarówno zautomatyzowanej, jak i w wariancie do otwierania ręcznego. Powszechność tego rodzaju wrót garażowych powoduje, że są one dostępne w wielu źródłach, dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać takiego producenta, który stworzył najlepszy produkt. Bramy segmentowe mogą być pomalowane nie tylko farbą proszkową, ale również mogą zostać wykończone okleiną, która np. imituje drewno, co będzie rewelacyjnie się prezentować wizualnie. Jej największą zaletą jest to, że instalowana jest wewnątrz pomieszczenia, w związku z czym będzie pasowała nawet do garażu o niestandardowym nadprożu. Tego typu brama, dzięki grubym segmentom wypełnionym litym drewnem, posiada bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne, co będzie największą zaletą w każdym ocieplanym garażu. Z kolei, brama rolowana nazwana jest również bramą żaluzjową lub po prostu roletową. Takie miano zawdzięcza, dzięki specjalnej kasecie, do której zwijane są wszystkie segmenty bramy, tak samo jak właśnie żaluzje czy rolety. Takie rozwiązanie rodzi nowe możliwości instalacyjne i może być zastosowane wszędzie tam, gdzie zamontowanie bramy segmentowej jest niemożliwe z przyczyn wyższych. Przede wszystkim – ten model bramy nie wymaga instalacji wysokiego nadproża i nie jest uzależniona od jego konkretnego rodzaju. Może być także instalowana na zewnątrz garażu. Producenci bram segmentowych i rolowanych oferują najlepsze propozycje. Wybór jest na tyle bogaty, że bez problemu każdy dobierze taki produkt, który będzie idealnie pasował do danego garażu. 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, który model bramy jest najlepszy. Wszystko zależy od parametrów danego pomieszczenia oraz od konkretnych funkcji, jakie powinien mieć taki garaż. Jego wygląd zewnętrzny również jest bardzo istotny, co wpływa znacznie korzystniej na lepszy wizerunek całego domu.