Butelki do karmienia dzieci

Dbanie o swoje dziecko jest obowiązkiem każdego rodzica. Z chwilą kiedy na świat przychodzi nasze dziecko jesteśmy za nie w pełni odpowiedzialni. Musimy zrobić wszystko by miało wszystko co jest mu niezbędne do życia. Przede wszystkim musi otrzymać pożywienie oraz podstawowe produkty do pielęgnacji oraz ubrania. Nie musza to być z najdroższych półek rzeczy ale powinny być bezpieczne dla dzieci oraz odpowiednie do jego wieku. Jeśli chodzi o karmienie to oczywiście najlepsze w pierwszych 6 miesiącach życia jest mleko mamy.

Butelki dla dzieci małych

jaka butelka dla noworodka przy karmieniu piersiąKażda mama, która świadomie podjęła sie karmienia piersią wie jakie cudowne jest ro przeżycie dla niej i dziecka. Stara się to robić jak najdłużej lecz czasami ma za mało wartościowy pokarm j lekarz zaleca wprowadzić dodatkowo pokarm modyfikowany. Dodatkowo kiedy mama wraca do pracy ro również musi albo odciągać dziecku pokarm na czas jej nieobecności albo podawać mieszkankę gotowego mleka modyfikowanego. W jednym i drugim przypadku musi mieć w domu najlepsza butelkę do karmienia. Oczywiście często zastanawiamy się jaka butelka dla noworodka przy karmieniu piersią będzie najlepsza. Otóż napewno butelka odpowiednia dla wieku dziecka. Nie może ono pic mleka czy wody z butelki ani za małej ani za dużej. Ponad to najlepszej jakości smoczek sylikonowy powinien kształtem być najbardziej zbliżony do brodawki sutkowej matki. To trochę myli dzieci ale nie jest dla niego złe. Dodatkowo wszystkie butelki należy pamiętać muszą być bardzo często sterylizowane czyli gotowane w gorącej wodzie. Taką czynności należy wykonywać możliwie jak najczęściej oraz po dokładnym rozebraniu na pojedyncze części całej butelki. Producenci zlecają by nie myć takiej butelki w innych środkach czystości niż takich odpowiednich dla małych dzieci. Takie specjalne płynu są dostępne w wielki dobrze zaopatrzonych drogeriach. Kolejna ważna sprawa jest sprawdzenie stanu technicznego butelki. Jest to szczególnie ważne w przypadku kiedy nasze dziecko ma już zęby. Może ono naruszyć lub przegryźć smoczek co będzie skutkowało kupnem nowej butelki.

Najlepsze mamy chcą karmić swoje dziecko piersią. Oczywiście mamy, które nie mogła lub nie chcą karmić nie są gorszymi matkami. Często mamy muszą zostawić malucha pod opieką taty lub kogoś innego wtedy przyda się odciągnięte mleko mamy lub mleko modyfikowane. Do podania takiego mleka musimy mieć kupioną bardzo dobrą butelkę dla dziecka odpowiednio do jego wieku. Taka butelka musi być w każdy domu, w którym mamy noworodka.