Cechy bezpiecznych dygestoriów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż praca w laboratorium nie byłaby możliwa bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Nie zaopatrując się w środki, które ograniczają potencjalne zagrożenia, praca ta byłaby bardzo niebezpieczna, a niekiedy wręcz niemożliwa. Wiele osób nie zdaj sobie sprawy, z tego, iż laboranci pracują z wrogiem, którego często nie widać. Mowa oczywiście o unoszących się w powietrzu oparach trujących gazów, które często bywają także bezwonne i nie dają żadnego sygnały swojej obecności. Na szczęście na rynku znajduje się wiele sprzętów, które w jednoznaczny sposób ostrzegają przed zbliżającym się zagrożeniem. Wiele z nich ogranicza także i minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadku.

Bezpieczna praca z zastosowaniem dygestoria laboratoryjnego

zaawansowane dygestorium laboratoryjneWśród stosowanych sprzętów laboratoryjnych na największą pochwałę zasługuje dygestorium laboratoryjne. To urządzenie uratowało już zdrowie i życie niejednego laboranta. Jego głównym zadaniem jest pozbycie się trujących oparów gazów, które ulatniają się podczas wykonywania różnego typu analiz chemicznych. Najważniejszych urządzeniem dygestorium jest więc wentylator, który dostosowuje prędkość przepływu wypompowywanego powietrza o wielkości komory. Dygestorium oddziela także w sposób fizyczny pracownika od żrących i szkodliwych substancji. Jest to zadanie przedniej szyby dygestorium, która w czasie pracy powinna być opuszczona. Zaawansowane dygestorium laboratoryjne posiada także czujniki gazów oraz dymu. Chroni pracowników przed ewentualną eksplozją, jaka może mieć miejsce podczas pracy z substancjami chemicznymi. Na bieżąco monitoruje stopień skażenia powietrza we wnętrzu urządzenia. W środku znajduje się także niezbędny sprzęt, bez którego nie można by było przeprowadzić większości analiz. Mowa tutaj o gniazdkach elektrycznych, które są konieczne do podłączenia innych urządzeń. W środku znajduje się także podłączenie do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Ta z kolei okazuje się być przydatna podczas mycia szkła laboratoryjnego i zlewania zlewek.

Praca w laboratorium bez użycia dygestorium laboratoryjnego byłaby bardzo niebezpieczna. Na szczęście na rynku znajduje się wielu producentów tego sprzętu. Dostarczają oni dygestoria najwyższej klasy bezpieczeństwa. Urządzenia te wyposażone są także w niezbędne media, które zdecydowanie ułatwiają przeprowadzanie analiz chemicznych. Przednia szyba chroni pracownika przed szkodliwym działaniem substancji podczas ich rozprysku lub rozlania. Wentylator usuwa zanieczyszczone powietrze i nie pozwala mu na przedostanie się do wnętrza laboratorium