Cera naczynkowa i jej pielęgnacja

Każdy rodzaj cery wymaga specjalnego traktowania. Jednak to cera naczynkowa jest tą, na którą musimy szczególnie uważać. Z reguły nie znosi ona innowacyjnej pielęgnacji. A więc jeśli trafimy na dobry, sprawdzony kosmetyk, który sprawia, że nasza skóra nie reaguje na niego zaczerwienieniem lub pieczeniem, to raczej go nie zmieniajmy. Zrezygnujmy również z kosmetyków o bardzo długim składzie, ponieważ z reguły nie wnoszą one nic dobrego do pielęgnacji cery naczynkowej.

Problemy cery naczynkowej

dobry krem do cery naczynkowejWłaścicielki cery naczynkowej najczęściej niesamowicie na nią narzekają. Zaczerwienienie na ich buzi jest stale widoczne – niezależnie od pory roku, czy pogody. To z kolei sprawia, że pojawiają się problemy z wyborem odpowiednich kosmetyków kolorowych. Najczęściej okazuje się, że ciężko jest ukryć pod nimi zaczerwienienie. Całe szczęście problem ten można nieco zredukować, stosując odpowiednią pielęgnację. Podstawą będzie oczywiście dobry krem do cery naczynkowej. Taki krem powinien mieć niesamowicie szerokie działanie. Przede wszystkim musi obfitować w substancje, które wzmacniają naczynia krwionośne. Najczęściej jest to rutyna, czy wyciąg z kasztanowca. Poza tym dobrze będzie, jeśli zostanie wzbogacony w substancje nawilżające oraz witaminy, które są niezbędne w przypadku pielęgnacji problematycznej cery. Cera naczynkowa uwielbia substancje naturalne, a więc od razu możemy odrzucić kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne z długim składem, w którym na pewno ukrywają się konserwanty i inne szkodliwe substancje. Jeśli nie do końca wiemy, w jaki sposób mamy pielęgnować naszą cerę, to dobrze będzie poradzić się doświadczonej kosmetyczki, która na pewno nam podpowie. Wystarczy wybrać się na analizę do pierwszego lepszego salonu, by dowiedzieć się jakich substancji nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji naszej skóry oraz czego powinnyśmy się wystrzegać. Kosmetyczka może nam również zaproponować konkretną linię oraz zabiegi, które wzmocnią nasze naczynia krwionośne i nawilżą cerę. Czasami dobrze jest z nich skorzystać, ponieważ skóra po nich znacząco się poprawia.

Odpowiednia pielęgnacja naczynkowej cery może być dla nas nieco problematyczna. Całe szczęście na rynku istnieją produkty, które nam to ułatwią. Nie brakuje specjalnych linii stworzonych z myślą o tym typie cery. Czasami jednak ich skład wcale nas nie zachęca. Najlepiej będzie jeśli poradzimy się doświadczonej kosmetyczki i to ona dobierze substancje aktywne, w które powinny obfitować nasze kosmetyki pielęgnacyjne.