Ceramika materiałem stosowanym w patelniach

Kuchnia jest miejscem, gdzie każdego dnia wykonywanych jest wiele czynności z zakresu przygotowania posiłków dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że użytkownicy oraz osoby przygotowujące jedzenie bardzo dużą uwagę przywiązują do sprzętu, który jest używany do tych czynności. Na wyposażeniu każdej kuchni znajdują się sprzęty takie jak chociażby: lodówka, kuchenka gazowa czy zmywarka. Nie jest to jednak kompletne wyposażenie. Potrzebne są również garnki, talerze, sztućce, kubki, szklanki, miski i inne.

Wysokiej jakości patelnie renomowanego producenta

patelnia ceramiczna gerlachBardzo ważnym elementem każdej kuchni jest również patelnia dzięki której możliwa jest obróbka termiczna pokarmu poprzez proces smażenia. Dobra patelnia wpływa na jakość przygotowywanego posiłku. Dodatkowo wysokiej jakości wykończenie sprawia, że produkty spożywcze nie przylegają do powierzchni patelni co w znacznej mierze ułatwia sam proces. Powszechnie stosowane w domostwach są produkty marki Gerlach. Ten renomowany producent ma w swojej ofercie między innymi patelnie z linii: Contrast Classic, Contrast Procoat, Granitex, Harmony Classic, Natur, Prestige, Solid, Wok. Warto dodać, że patelnia ceramiczna gerlach charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi przez co jest często wybierana zarówno na wyposażenie gospodarstw domowych jak i również przez profesjonalnych kucharzy. Patelnie z powłoką ceramiczną są bowiem najmodniejszym trendem wśród asortymentu służącego do przygotowania posiłków. Warto dodać, że budowa patelni nie ogranicza się jedynie do rodzaju powłoki. Bardzo ważną kwestią jest również budowa dna. W przypadku asortymentu marki Gerlach patelnie z reguły posiadają sześciowarstwowe dno, które doskonale i równomiernie rozprowadza ciepło. Dzięki temu posiłki są przygotowywane łatwo i szybko a energia wykorzystana do ich wytworzenia jest zużywana efektywnie. Dodatkowo patelnie Gerlach wyposażone są w specjalny dysk, który umożliwia ich stosowanie na kuchenkach indukcyjnych. Ważnym elementem każdej patelni jest również rączka.

Musi ona zapewniać pewny chwyt osobie korzystającej z tego asortymentu. Większość rączek pokryta jest specjalnymi materiałami, które nie przewodzą ciepła a jednocześnie charakteryzują się antypoślizgowym wykonaniem. Naczynia oferowane przez Gerlach dostosowane są do wszystkich rodzajów kuchenek: elektrycznej, gazowej, ceramicznej oraz indukcyjnej. W ofercie producenta znajdują się patelnie o średnicach: 20, 24 oraz 28cm. Jak widać budowa sprzętu kuchennego oraz jego właściwości odgrywają dużą rolę w codziennym życiu. Warto więc zawsze wybierać rozwiązania renomowanych producentów, które zapewniają odpowiednią ergonomię.