Ciepłe kołderki dla niemowląt

Dla młodych rodziców stworzenie idealnych warunków dla swojego pierwszego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Coraz częściej słyszy się o alergiach oraz wadach postawy. Każda czynność jaką wykonamy u noworodka powinna być intuicyjna, ale jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo naszemu maluchowi. W pierwszych dniach życia rodzice uczą się opieki nad dzieckiem oraz powolutku zaczynają rozpoznawać jego potrzeby.

Czy kołdra jest potrzebna?

kołderki dla niemowlątW dzisiejszych czasach odchodzi się od noszenia noworodków w tak zwanych becikach. Kiedyś było to bardzo modne i powszechnie poważane. Rodzice wybierali dzieciątko z oddziału położniczego właśnie w beciku. Obecnie dużo się zmieniło w tej kwestii. Ginekolodzy oraz położne zalecają noszenie malucha bezpośrednio na rękach bez dodatkowego wyposażenia, a dziecko wybiera się ze szpitala w specjalnym nosidełku. Kołderki dla niemowląt są więc bardzo ważnym elementem bielizny pościelowej. To one zapewniają noworodkowi odpowiednią temperaturę ciała podczas spaniu w łóżeczku czy też głębokiej gondoli. Niezależnie od miejsca jakie wybierzemy za docelowe dla snu i wypoczynku dziecka powinniśmy bezwzględnie zadbać o to, aby bielizna pościelowa, którą wybierzemy była całkowicie bezpieczna, a więc hipoalergiczna. Ponad pięćdziesiąt procent populacji cierpi z powodu alergii. Oczywiście nie zakładamy od razu, że nasze dziecko będzie alergikiem, ale wykluczenie patogennych alergenów z pewnością będzie działać korzystnie na układ immunologiczny naszego malucha. Hipoalergiczna kołderka powinna posiadać niezbędne atesty, które obligują produkt do dopuszczenia do sprzedaży. Dzisiejsze kołdry są wykonane z materiałów najlepszej jakości. Nikt nie robi już pierzyn z piór gęsi, które predysponują swoich użytkowników do wystąpienia u nich reakcji atopowych. Dzisiaj najczęściej stosuje się najwyższej jakości bawełnę, która jest niezwykle trwała oraz przewiewna. Zapewnia odpowiednią temperaturę ciała, stanowi idealną cyrkulację powietrza oraz nie prowadzi do przegrzania ani oziębienia organizmu.

Przyjście na świat nowego członka rodziny z pewnością rodzi w młodych rodzicach wiele obaw. Jest to czas, kiedy zarówno dziecko jak i jego opiekunowie uczą się rozpoznawać jego potrzeby i starają się im sprostać. Dobór bezpiecznych dla niemowlęcia produktów powinien być przemyślany. Zawsze kierujmy się rozsądkiem. Czasami intuicja nie wystarcza. Hipoalergiczne kołderki pozwolą na eliminacje potencjalnych reakcji alergicznym oraz zapewnią dobry wypoczynek i sen naszemu dziecku.