Co to jest Wuko?

 

Wuko to specjalistyczny pojazd, który wyposażony został w specjalną pompę, która wtłaczana jest pod dużym ciśnieniem wody do rur. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod, która pozwala nam na udrożnienie rur i stosowana jest przez wiele firm działających jako pogotowie wodno-kanalizacyjne. Największą zaletą stosowania tej metody jest to, że nie stosuje się do niej żadnych środków żrących, więc jest to metoda przyjazna dla środowiska. Wuko nazywamy również czynności związane z czyszczeniem rur kanalizacyjnych pod ciśnieniem.

Na czym polega metoda Wuko?

wuko wrocław awarieGdy zauważymy, że w naszym domu wydobywają się nieprzyjemne zapachy z rur oraz zbyt powolnie odpływa woda, to znaczy, że mamy pierwsze problemy z instalacją sanitarną. Kiedy będziemy regularnie czyścić kanalizację, to przede wszystkim będziemy mieli z tego korzyści higieniczne. Wiele osób podczas zatkanej kanalizacji stosuje domowe środki chemiczne, ale nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Jeśli więc przez dłuższy czas walczymy z zapchaną kanalizacją, to dobrze jest wezwać specjalistów, którzy użyją metody Wuko Wrocław awarie metodą Wuko usuniemy szybko i skutecznie. Stosowanie metody Wuko jest przede wszystkim bezpieczne i może być dokonywane zarówno w sieciach zewnętrznych, ale także w sieciach wewnętrznych, takich jak pomieszczenia magazynowe lub piwnice. W tej metodzie nie wykorzystuje się żadnych dodatkowych środków chemicznych, więc nie powoduje zatrucia osób, które przepływają podczas stosowania tej metody. Stosuje się ją przede wszystkim we wszystkich kanalizacjach oraz urządzeniach sanitarnych, a także przy kanalizacji deszczowej. Wuko to metoda, która może być również stosowana w rurach o różnej wielkości, ponieważ wystarczy dopasować odpowiednią dyszę, aby wprowadzić wodę do rur. Obecnie najskuteczniejszymi dyszami są te rotacyjne, które rozwijają nawet najtwardsze osady wapienne. Wszystkie rozdrobnione nieczystości będą trafiać do specjalnej rury rewizyjnej, a następnie zostaną usunięte. Metoda Wuko pozwala również na usuwanie nawet najstarszych zalegających kamieni, a także tłuszczu, który zebrał się przez wiele lat.

Dzisiaj praktycznie każde najlepsze pogotowie kanalizacyjne, dysponuję sprzętem, który umożliwi udrożnienie rur wewnętrznych oraz zewnętrznych. Zanim pracownicy pogotowia kanalizacyjnego przejdą do odpowiednich czynności, to na początek wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, taki jak sonda wideo, dzięki któremu możemy przeprowadzić odpowiednią inspekcję i zlokalizować miejsce, w którym powstał zator.