Czasami warto zmienić ortodontę

Mój syn od dziecka miał problemy z zębami. Wszystko dlatego, że moja żona dość długo go trzymała przy butelce ze smoczkiem przez co zęby się mu wykrzywiły. Musieliśmy interweniować dość szybko, jednakże współpraca z obecnym stomatologiem, który był również ortodonta przebiegała niezadowalająco. Postanowiliśmy poszukać kogoś w Rzeszowie i był to bardzo ważny pomysł. Teraz już wiem, że kiedy dziecko ma krzywe zęby, trzeba działać szybko i przy użyciu dobrych metod.

O czym dowiedzieliśmy się od ortodonty?

ortodonta w rzeszowieWiele osób nie idzie z dzieckiem do ortodonty bagatelizując sytuacje i twierdząc, że zęby mleczne same wypadną, a będą nowe stałe zęby. Niestety to błąd, bo takie dziecko może mieć problem nawet przez całe życie. Dlatego my wraz z zaufanym ortodontą staramy się tego unikać. Musimy mieć dużo cierpliwości na prostowanie zębów. Zdecydowaliśmy się ponadto na specjalną terapię w celu osiągnięcia trwałych stabilnych wyników, polegających na tym, że zęby nie będą się ponownie odkształcać w nieprawidłowy sposób. Ortodonta w Rzeszowie eliminuje przyczyny nieregularności zębów. W zakres ten wchodzą poszczególne ćwiczenia, jak oddychanie ustami, połykanie dziąseł, złe ustawienie języka. Metody prostowania zębów w naszym przypadku nie są jednolite. Lekarz podchodzi indywidualnie do każdego przypadku, co daje korzyści pacjentom. Zdecydowanie trzeba stwierdzić, że ten ortodonta ma inną wizję leczenia. Dlatego warto, aby i inne osoby miały szansę się z nim skonsultować. Każdy człowiek zębów zawsze będzie potrzebować, dlatego należy zadbać o ich zdrowie już od najmłodszych lat. Oprócz tego w leczeniu ortodontycznym ważna jest codzienna czystość i nie należy zaniedbywać kontroli stomatologicznych. Piękno zębów jest również ważne! Nieprawidłowo rosnące zęby, oprócz zakłócania wymowy, niedrożności jamy ustnej, problemów z jedzeniem i problemów estetycznych, co jest bardzo nieprzyjemne, może także oddziaływać na psychikę. Dla dobra dziecka, korzystajmy z możliwości ortodontycznych, aby w przyszłości jako osoby dorosłe nie mieli problemów z pewnością siebie w pracy, czy na randkach.

Już teraz wiem, że jako rodzice powinniśmy pomyśleć o tym z góry. Idealny wiek do leczenia ortodontycznego, to sześć do ośmiu lat, ponieważ w tym czasie pierwsze trwałe zęby trzonowe zaczną wyrastać, a zgryz ustabilizuje się. Aparat na zęby będzie zapobiegał urazom spowodowanym wystającymi przednimi zębami i utrzyma te zęby w dobrej pozycji. Dzięki temu można uniknąć przedwczesnej ekstrakcji zębów i zmniejszyć ryzyko potrzeby leczenia próchnicy.