Czy warto samodzielnie robić soki owocowe?

Wydawać by się mogło, że samodzielnie stworzenie soku nie jest niczym skomplikowanym. Rzeczywiście nie jest to czynność wyjątkowo absorbująca, jednak aby sprawnie wykonać takie zadanie, warto zaopatrzyć się w dobrej klasy sprzęt. Oczywiście na rynku istnieje wiele różnego rodzaju wyciskarek i sokowników, jednak często trudno wybrać jeden konkretny model. Osobiście mogę polecieć każdemu wyciskarki wolnoobrotowe produkowane w Poznaniu. Ten krajowy produkt sprawdza się bardzo dobrze, chociaż przyznaję, że sama nie zawsze mam czas z niego korzystać.

Najlepsze domowe soki owocowe

domowy sok owocowyJak już wspomniałam, o ile tylko czas mi na to pozwoli, przygotowuję soki we własnym domu, a do tego celu używam swojej wyciskarki wolnoobrotowej. Urządzenie to pozwala maksymalnie wykorzystać miąższ owoców, dzięki czemu posiadamy bardzo mało odpadków, a w samym soku pozostaje maksimum właściwości odżywczych. Oczywiście trzeba poświęcić nieco czasu na kupno produktów, ich umycie i ubranie, a na koniec także na oczyszczenie wyciskarki. Niby to nie tak wiele, ale jak ma się wokół dzieci, to każda minuta bywa cenna. Nie zawsze udaje mi się też kupić idealne produkty, aby stworzyć znakomity domowy sok owocowy. Zimą trudno zdobyć niektóre gatunki owoców w dobrej jakości. Pamiętajmy więc, aby tworząc wszelkie napoje samodzielnie wybierać przede wszystkim sezonowe produkty spożywcze. Dobrym rozwiązaniem jest tworzenie soków owocowo-warzywnych. Tego typu mieszanki mają zazwyczaj jeszcze więcej właściwości odżywczych i lepiej wpływają na nasz organizm. Jeśli nie posiadamy sprawdzonego urządzenia do wyciskania soku, albo mamy problem z kupnem odpowiednich owoców, zawsze możemy kupić gotowy już napój. Pamiętajmy jednak, aby w tym wypadku dokładnie sprawdzić jego etykietę i przekonać się, czy faktycznie mamy do czynienia z jakimś wartościowym towarem. Należy zwracać uwagę nade wszystko na skład soków. Dobrze, jeśli nie ma w nich żadnych zbędnych dodatków. Jedynie witamina C nie jest niczym podejrzanym. Cała reszta wszelakich ulepszaczy to całkowicie zbędne dodatki, które z pewnością w niczym nam nie pomogą, a czasami mogą jedynie zaszkodzić.

Każdej osobie polecam tworzenie świeżych soków w zaciszu własnego domu. Warto w tym celu zaopatrzyć się w dobrej jakości wyciskarkę wolnoobrotową, która pozwoli nam cieszyć się w pełni wartościowym płynem. Jeśli nie posiadamy takiego urządzenia, możemy kupić gotowy sok w kartonie lub szklanej butelce, jednak w takim przypadku uważnie zapoznajmy się z etykietą produktu.