Czy warto zakupić mieszkania od dewelopera?

Wszyscy, którzy pragną w końcu osiedlić się „na swoim” mogą pod uwagę wziąć kilka opcji. Pierwsza to samodzielne wybudowanie domu, druga to kupno domu lub mieszkania z rynku wtórnego, a trzecia opcja mieszkaniowa to kupno lokalu w stanie surowym. Każda z tych możliwości skrywa wiele zalet i wad. O minusach i plusach mieszkania od dewelopera poniżej.

Mieszkanie od dewelopera – wady i zalety

mieszkania od dewelopera sprzedaż koszalinNajwiększą zaletą mieszkania od dewelopera jest to, że dostajemy mieszkanie, w którym już są podłączone wszystkie najpotrzebniejsze łącza. Nie musimy się martwić o podłączenie prądu, kanalizacji czy odpowiednie przyłącze hydrauliczne. Jednakże w takim domu musimy samodzielnie zagospodarować przestrzeń. Ściany tak oddanego mieszkania są w stanie surowym, to znaczy że ich warstwa zawiera tylko otynkowanie. Na tych ścianach samodzielnie musimy przeprowadzić malowanie. Do zainstalowanych łączy musimy samodzielnie (lub poprzez wynajem firmy remontowej) podłączyć sprzęt elektroniczny, taki jak kuchenka, zmywarka, pralka czy lodówka. Nie jest to zadanie trudne i może je dla nas wykonać nawet taka firma, od której zakupiliśmy dany sprzęt. Nie mniej jednak takie mieszkania wymaga remontu. Musimy zająć się pokryciem ścian, sufitów, podłączeniem odpowiedniego oświetlenia. Co jednak przemawia za kupnem takiego mieszkania to to, że takie mieszkanie jest o wiele tańsze niż mieszkanie, które jest oddane „pod klucz”. Dodatkowo zyskujemy przestrzeń, którą możemy urządzić w swoim stylu. Jest to ważne dla osób, które pasjonują się wystrojem wnętrz, odgrywa on dla nich ważną rolę. W pełni autorski wystrój wnętrza pozwala na wykreowanie przestrzeni, w której czujemy się jak najbardziej u siebie. W mieszkaniu wynajmowanym nie mamy możliwości przeprowadzenia gruntownego remontu, ponieważ takie mieszkanie nie należy do nas. W mieszkaniu z rynku wtórnego często możemy spotkać się ze zniszczeniami, które generują olbrzymie koszty przy naprawie. Mieszkanie od dewelopera zostaje jednak oddane w stanie idealnym, nie musimy się obawiać o reperowanie przeciekającego czy pękającego sufitu. W Koszalinie, mieście położonym w województwie zachodniopomorskim, inwestuje się wiele funduszy w budowę nowoczesnej zabudowy. Istnieje tam wiele firm oferujących mieszkania od dewelopera sprzedaż Koszalin to także doskonały rynek zbytu takich mieszkań. Miasto to się rozwija, oferuje wiele miejsc pracy dla młodych ludzi, w związku z czym wiele młodych ludzi pragnie się tam osiedlić na stałe. Mieszkania od dewelopera są tam oddawane w nowo wybudowanych budynkach. Koszalin stawia obecnie na nowoczesne budownictwo, które jednocześnie wpasowuje się w bryłę architektoniczną miasta.

Mieszkania od dewelopera mają swoje wady i zalety. Do zalet możemy zaliczyć niższą cenę, niż mieszkania gotowe do zamieszkania, podłączenie wszystkich potrzebnych instalacji i wady, wymagające remontu. Do wad może należeć wymóg przeprowadzenia remontu na własną rękę, w celu wykończenia wystroju tego mieszkania. Nie mniej jednak jest to opcja, na którą się decyduje wielu kupujących.