Czy żłobek na wsi to dobry pomysł?

Z roku na rok rośnie liczna dzieci, które uczęszczają do żłobków. Niegdyś tego typu placówek było w naszym kraju bardzo mało, a dziś pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Niestety większość z nich to prywatne biznesy, jednak i tak trzeba się cieszyć z tego, że istnieją. To świetnie, że kobiety po urodzeniu dzieci pragną wracać do życia zawodowego i rozwijać się, bo właśnie to jest według badań naukowych główną przyczyną zwiększenia zapotrzebowania na żłobki.

Dobry żłobek jako dobry interes

Żłobek - SkopanieOkazuje się, że założenie oraz prowadzenie żłobka może być rentownym przedsięwzięciem. Oczywiście chodzi o prywatne placówki. Chętnych na uczęszczanie do takich miejsc nie brakuje, jednak oferta musi być przede wszystkim ciekawa. Rodzice są bowiem skorzy płacić za pobyt dziecka w takiej placówce, ale tylko wówczas, gdy mają pewność, że ich pociecha ma najlepszą opiekę oraz aktywnie i twórczo spędza czas. Warto zaznaczyć, że nie tylko w mieście potrzebny może być dobry żłobek – Skopanie to przykład miejscowości, która to potwierdza. Okazuje się, że na wsiach jest nawet większe zapotrzebowanie na tego typu placówki. Dlaczego? Powody bywają różne, jednak chodzi przede wszystkim o fakt występowania na takich terenach większej liczby rodzin wielodzietnych oraz potrzebę powrotu matki do życia zawodowego. Żłobek w Skopaniu jest świetnym przykładem na to, jak w starym, zniszczonym budynku można założyć nowoczesną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Stary dworzec kolejowy został gruntownie odremontowany i dziś zwany jest przez dzieci i ich rodziców „Kolejkowem”. Co ciekawe, oprócz interesującej oferty dydaktycznej miejsce to szczyci się wspaniałym menu. Wszystkie posiłki są przygotowywane na miejscu, w nowoczesnej kuchni prowadzonej przez trzy kucharki z wieloletnim doświadczeniem. Istotne dla mnie jest także to, że dyrekcja żłobka bardzo poważnie podchodzi do kwestii diety maluchów. Wszystkie dania są pozbawione nie tylko zbędnych ulepszaczy takich jak glutaminian sodu, ale także cukru. W dodatku do żłobka uczęszczać mogą dzieci wymagające diety bezglutenowej, a przygotowywane dla nich dania są pełnowartościowe i bardzo smaczne.

Żłobki są obecnie bardzo potrzebnymi placówkami, w których dzieci otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę. Równie istotne są walory edukacyjne tego typu miejsc. Dziś w żłobkach prowadzone są różnorakie zajęcia aktywizujące dzieci i zachęcające je do lepszego poznawania świata. Istotne staje się kształcenie lingwistyczne najmłodszych, oczywiście poprzez zabawę, ale także kładzie się nacisk na działania twórcze w różnych dziedzinach. Zajęcia takie jak muzykoterapia, sensoplastyka, czy gra na bębnach nie są już czymś nadzwyczajnym i są równie często spotykane w miastach, jak i na wsi.