Czym dojechać z Lublina do Holandii?

Wiele osób kojarzy Holandię z tulipanami, wiatrakami, dziesiątkami kanałów wodnych czy klimatyczną stolicą czyli Amsterdamem. Jeszcze inny przyjeżdżają do Holandii, żeby zasmakować tego, co w większości państw świata jest zabronione czyli marihuanę. Inny zaś wyjeżdżają tam w celach zarobkowych. Mało ludzi jednak wie, że Holandia jest pięknym, turystycznym krajem. Każdego roku przyjeżdża do niej 16 milionów turystów. Jakie atrakcje warto zobaczyć w Holandii? Jaki tanio i bezpiecznie się tam dostać?

Tani przewoźnik na linii Lublin-Holandia

przewozy lublin holandiaNa wstępie warto powiedzieć, dlaczego tak wiele osób przyjeżdża do Holandii w celach turystycznych. Jedną z głównych atrakcji, najbardziej zadowalającą osoby, których ciekawi historia, są muzea. Holandia posiada dziesiątki ciekawych muzeów. Główne znajdują się w Amsterdamie i Hadze. Muzeum w Amsterdamie nosi nazwę Rijksmuseum, jest to muzeum narodowe, a zobaczyć tam można np. słynny obraz o nazwie “Nocna Straż” autorstwa Rembrandta. Drugim, najczęściej odwiedzanym muzeum, jest Mauisthuis wybudowane w Hadze. Głównym dziełem znajdującym się w asortymencie tego muzeum jest słynna “Dziewczyna z perłą” autorstwa Jana Vermeera. Oczywiście to nie są jedyne, światowej klasy muzea Holandii. Należą do nich również: muzeum Teylers w Haarlemie, muzeum antycznego świata w Lejdzie czy muzeum Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie. Tak duża ilość muzeów, spowodowana jest tym, że społeczeństwo hilenderskie kładło duży nacisk na naukę, kulturę i sztukę. Jeżeli chcemy wybrać się do tego klimatycznego państwa, nie wydając na to dużo pieniędzy, najlepiej będzie wybrać przewoźnika w postaci busa. Duża liczba połączeń łączy miasta Lublin i Amsterdam. Jeżeli chcemy dojechać z Lublina do Holandia, należy więc wpisać w przeglądarce frazę o treści: przewozy Lublin Holandia. Dzięki temu, będziemy mogli wybrać odpowiednią porę przejazdu i jego kwotę. Pamiętać jednak musimy, że przejazd busem jest oczywiście najtańszym wyborem, jednak najmniej komfortowym. Czas podróży w tym przypadku jest zdecydowanie najdłuższy.

 

Najkrótszym sposobem na dostanie się do Holandii, jest oczywiście przelot samolotem. Pamiętać jednak musimy, że są to zdecydowanie wysokie koszta, tym bardziej w miesiące wakacyjne, a sama Holandia również nie jest państwem tanim. Możemy również wybrać się na własną rękę, prywatnym samochodem, jednak jest to kilka tysięcy kilometrów, więc kwota samej benzyny, ropy czy gazu również będzie wynosić kilkaset złotych. Przed samym wyjazdem, pamiętać również musimy o wymianie polskich złoty na walutę panującą w Holandii czyli euro.