Czym najlepiej karmić psa?

Większość z nas wciąż łapie się na chwyty marketingowe stosowane w przypadku karm dla psów. Wydaje nam się, że jeżeli producent zachęca nas do zakupu karmy bogatej w witaminy pochodzące nie tylko od mięsa, ale również i produktów zbożowych, to jest to wówczas najlepsza karma ponieważ wzbogacona o dodatkowe składniki. Tymczasem jest zupełnie na odwrót ponieważ psy są przede wszystkim mięsożerne.

Czy trzeba karmić psa mięsem?

mięso dla psówOdpowiednie dbanie o psa to nie tylko zapewnienie mu jak najlepszych warunków bytowych oraz zadbanie o jego aktywność fizyczną, ale przede wszystkim żywienie. To, czym karmimy nasze psy jest kluczowe dla ich zdrowia dlatego warto poświęcić trochę czasu na postudiowanie tematu związanego z żywieniem psów. Niestety wciąż większości z nas wydaje się, że karmy dostępne w supermarketach są jak najbardziej wystarczające, lecz często okazuje się, że wcale tak nie jest zwłaszcza w przypadku tanich karm. Zawierają one bowiem sporo składników zbożowych, nierzadko nawet w ilości przeważającej nad składnikami mięsnymi. Tymczasem psy z natury należą do grupy mięsożernej co oznacza, że głównym składnikiem ich diety powinno być przede wszystkim mięso, natomiast zboża powinny stanowić niewielki odsetek. Jak wiadomo psy pochodzą od wilków, a te z kolei żywią się roślinożernymi zwierzętami, a zatem swoje zapotrzebowanie na składniki zbożowe uzupełniały zjadając niestrawiony pokarm z roślinożercy. Chcąc zatem zapewnić psu najlepsze żywienie powinniśmy przede wszystkim żywić go mięsem. Takie mięso dla psów możemy znaleźć zarówno u lokalnych dostawców sklepowych, ale i w internecie. Na przestrzeni ostatnich lat powstało sporo sklepów specjalizujących się w sprzedaży surowego mięsa dla psów. Zatem jeśli nie mamy dostępu do dobrej jakości dziczyzny, wołowiny czy drobiu wówczas można skorzystać właśnie z takiego sklepu. W sklepach online z mięsem dla psów znajdziemy również dobrej jakości karmy pozbawione składników zbożowych lub z ich niewielką ilością. Warto zaznaczyć, że pies żywiący się przede wszystkim mięsem lub karmami mięsnymi potrzebuje zjeść ich mniej niż w przypadku słabej jakości karm, które obfitują głównie w składniki właśnie zbożowe.

Zanim zaczniemy jednak kupować psu surowe mięso warto wcześniej zaznajomić się z dietą barf, która właśnie polega na żywieniu psa przede wszystkim mięsem. Taką dietę należy wprowadzać powoli, a nie z dnia na dzień, lecz na szczęście osoby niedoświadczone nie muszą się martwić, czy przypadkiem nie zaszkodzą swojemu pupilowi ponieważ w sieci znajdziemy mnóstwo artykułów, które obszernie i bardzo szczegółowo zarazem opisują na czym polega ta dieta oraz jak dokładnie ją stosować.