Czysta wełna to czysta przyjemność

Teraz bardzo modne jest robienie czegoś samemu jednak potrzeba do tego wiele cierpliwości i chyba nawet trochę talentu. Patrząc na wszystkie metody DIY bardzo chciałabym potrafić zrobić coś takiego sama, jednak nie potrafię. Moja babcia pomimo swojego wieku idzie za trendami i nie jednokrotnie wzoruje się na pomysłach z Internetu i robi coś sama, a później obdarowuje tym naszą rodzinę.

Babcia potrafiła zaczarować czystą wełną

czysta wełna czesankowaZawsze kiedy przychodził czas myślenia co sprawić babci na jej święto lub na inne okazje nigdy nikt nie ma pojęcia z czego babcia by się ucieszyła. Dla niej zawsze rodzina jest najważniejsza i dobro dla wszystkich jej członków. Każdy kocha babcię za tą bezinteresowną miłość, jednak zawsze chcemy sprawić jej przyjemność. Całkiem niedawno odkryliśmy, że zamiast kupna cudownych i słodkich czekoladek warto pomyśleć, że czysta wełna czesankowa jest o wiele lepsza, niż jakieś słodkości. Książka dotycząca jak zrobić coś samemu także się sprawdzi. Początkowo wiele osób sceptycznie podchodziło do tego pomysłu, jednak dlaczego nie kupować babci tego co faktycznie lubi i co się przyda w przyszłości. Oczywiście czysta wełna czesankowa przydaje się babci zawsze, kiedy ma chęć zrobić dla kogoś coś własnoręcznie. Mimo upływu lat, babcia zawsze uwielbia wracać do prac, które może wykonać samemu i robi to z uśmiechem i oczami, które wyrażają gotowość do działania. W takich chwilach podziwiam kreatywność babci, bo ja chyba nie byłabym w stanie tworzyć takich ładnych rzeczy. Babcia dostając prezent zawsze cieszy się najbardziej dodatkiem do tego prezentu, a jest to oczywiście niezmiennie czysta wełna czesankowa. Możemy wymyślać różne rzeczy, ale to zawsze sprawia największą przyjemność. Wiemy to chociażby po tym, że zawsze są zrobione jakieś pledy, poduszki, czy koce. Czysta wełna czesankowa umożliwia babci próby zrobienia z niej torebki. Uwielbiam patrzeć jak babcia wykorzystuje ją do różnych prac typu filcowanie na mokro lub na sucho, przędzenia. Sama wełna czesankowa to oczywiście wełna uprana, wyczesana i zgręplowana. Może być barwiona na każdym etapie produkcji. Powstają z niej lekkie, ale bardzo ciepłe wyroby. By zachować wyroby naszej babci w dobrej kondycji trzeba dobrze o nie dbać i przestrzegać wielu zasad dotyczących pielęgnacji, nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących pralni chemicznej. Ważne jest także to, że podczas pozyskiwania wełny czesankowej nie cierpi żadna owca, do strzyżenia używa się stalowych nożyc lub maszynki elektrycznej.

Nie zawsze trzeba kupować bardzo drogie prezenty, aby komuś sprawić przyjemność. Warto skłaniać się ku tym potrzebnym rzeczom, które ktoś lubi. Czasami nawet zwykłe docenienie czyjeś pracy może być bardzo dużym i cudownym prezentem. Warto mówić na głoś komplementy, mogą one sprawić wiele dobrego w głowach naszych bliskich.