Czysta woda pitna

 

Woda jest bardzo istotna, do życia wielu organizmów nasze ciało, odkłada się w większym procencie z wody, tak więc odpowiednie nawadnianie jest kluczem do sukcesu, jednak co zrobić, kiedy nie mamy pewności, skąd woda pochodzi, czy jest zdrowa, czy też nie? W tedy wszystko może powoli rozwiązać puryfikacja wody. 

Puryfikacja wody na czym polega?

tabletki uzdatniające wodęIstnieją samorozpuszczanie tabletki chlorowe, które służą do oczyszczania wody niewiadomego pochodzenia. Tabletki, które są dostępne w sklepach internetowych zazwyczaj działają szybko, kosztują do 100 złotych i co ciekawe, jedna tabletka wystarczy na około 10 litrów. Tego typu tabletki kupimy nawet już w aptekach drogeriach internetowych lub stacjonarnych. Kiedy można je stosować samodzielnie? Wyobraźmy sobie taką sytuację, że jedziemy w góry, jest upał i nagle kończą nam się zapasy pitne. W oddali widzimy źródełko, nalewamy wody, ale czy można ją pić? no nie bardzo, dobrze jest posiadać w tym momencie tabletki uzdatniające wodę w plecaku. W tedy mamy pewność, ze woda jest zdatna do picia i nie zachorujemy. Pamiętajmy, ze tego typu środki warto mieć nawet w domu, kiedy chcemy się napić normalnej wody, a nie mamy filtra. Czasami woda kranowa jest skażona, zawiera różne szkodliwe substancje, o których dowiadujemy się z opóźnieniem. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że najlepsza metodą na odkażenie wody jest wygotowanie jej. Też prawda, jednak ile energii zmarnujemy gotując wodę, która będziemy potrzebować, do zupy, do picia, do kawy. Warto mieć takiej tabletki, które nie dość, że uzdatnią wodę zimną, bez potrzeby gotowania jej to jeszcze niektóre tabletki mają możliwość uzdatnienia 10 lutrów wody czy nawet 20 litrów wody. Warto więc się nad tym zastanowić. Pamiętajmy tez, że warto dezynfekować każdą wodę, to znaczy nawet taką, którą płuczemy owoce, myjemy naczynia, ponieważ płucząc owoce, pozostają zanieczyszczeni, czy szkodliwe związki chemiczne z wody i niestety zjadamy to. Biorąc kąpiel w nieuzdatnionej wodzie problem jest ten sam, wszystko zostaje na skórze, w takim przypadku, warto zamontować filtr do uzdatniania wody.

Puryfikacja wody jest bardzo istotna, zwłaszcza, kiedy nie mamy pewności z jakiego źródła pochodzi. Coraz więcej ludzi uzdatnia wodę również kranową, ponieważ wolą dmuchać na zimne i mieć pewność co do swojego zdrowia. Warto pamiętać, ze woda poddana puryfikacji, jest zdatna do picia, ale nie zawiera, żadnych cennych minerałów i wartości odżywczych, warto więc czasami dokupić sobie elektrolity.