Diagnostyka w domu

Dlaczego w dzisiejszych czasach chorujemy częściej? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Kiedyś nasze babcie i prababcie miały stały dostęp do ekologicznych warzyw, swojskiej roboty wędlin i mięsa, oraz wypiekały samodzielnie pieczywo. Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć na to czas, a na dodatek przeciwko naszemu zdrowiu działa na rozwój technologii, ilość samochodów, które wytwarzają niebezpieczne substancje w procesie spalania. 

Domowe sposoby na diagnostykę

test na bakterieW związku z rozwojem technologii i zagrożeń spowodowanych w wyniku jej postępowania nasze zdrowie często pozostawia wiele do życzenia. Większość z nas posiada samochody, które nie są obojętne dla naszego środowiska i jakości powietrza, które wdychamy. Ponadto większość osób mieszkających w domach jednorodzinnych nie jest do końca świadoma, który surowiec używać do ogrzewania, tak by nam wszystkim żyło się lepiej. Istnieje jeszcze wiele innych szkodliwości, które przyczyniają się do tego, że nasze zdrowie nie jest tak dobre jak naszych babć. Żyjemy w bardzo czystym otoczeniu, w porównaniu z nimi przez co nasza odporność jest słabsza, a narażenie na styczność z bakteriami może wywołać dla nas nieciekawe skutki. Kolejki do lekarzy, w szczególności na Narodowy Fundusz Zdrowia są bardzo długie. Czas oczekiwania na diagnozę może powodować postępowanie choroby i nieodwracalne skutki, dlatego warto przebadać się na własną rękę w laboratorium, lub w domu, za pomocą testów diagnostycznych dostępnych w aptece. Najczęściej są one używane do wykrywania infekcji bakteryjnych, lub grzybiczych. Test na bakterie możemy kupić w przypadku podejrzenia infekcji układu moczowego, infekcji intymnej, lub zakażenia bakterią Helicobacter pylori. W przypadku tej bakterii warto wspomnieć o tym, że profilaktycznie powinniśmy poddać się badaniom na jej obecność co najmniej raz w roku. Test na helicobacter zazwyczaj możemy spotkać w formie kasetowej. Wykonujemy go z krwi, za pomocą przyrządu do nakłucia palca, który jest w zestawie. Paski, na które naniesiemy krew pokażą nam wynik. 

Kolejki do lekarzy specjalistów nie zachęcają do korzystania z wizyt, jeśli problem zdrowotny nie jest pilny i niespecjalnie przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu. Dopiero, gdy stan naszego zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, szukamy natychmiastowej pomocy. Takie postępowanie powoduje, że wiele osób poważnie chorych miałaby szansę na całkowite wyleczenie, gdyby podjęła leczenie wcześniej. Różnego rodzaju testy z apteki mogą nam wskazać konieczność udania się do lekarza, zanim choroba spowoduje objawy.