Dlaczego powinno przeprowadzać się testy antygenowe?

 

Badania związane z wykrywaniem antygenów są ostatnio dosyć popularne, głównie ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2. Wiele placówek medycznych, a także niezależne przedsiębiorstwa starają się wspomóc walkę z niebezpiecznym wirusem i tym samym oferują pomoc w formie przeprowadzania dodatkowych testów antygenowych. Na czym polegają tego typu badania, w jaki sposób się je wykonuje i dlaczego powinno się je przeprowadzać?

Jak przeprowadzane są testy antygenowe?

polecane testy antygenowe abbottPrzeprowadzenie testu antygenowego nie jest skomplikowanym procesem i można wykonać go dla wielu osób, umawiając wcześniej takie spotkanie. Jest to rozwiązanie opłacalne dla przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić zdrowie swoich pracowników, aby nie tylko zapewnić im właściwą opiekę medyczną, ale także upewnić się, że w zakładzie pracy nie ma żadnego zagrożenia. Firmy przeprowadzające testy antygenowe przyjeżdżają w ustalonym terminie do placówki firmy i kolejno pobierają wymaz od każdego z pracowników. Na miejscu, w ciągu kilku minut można sprawdzić, czy wynik testu jest pozytywny, czy negatywny. Takie badanie jest całkowicie bezbolesne i błyskawiczne. Polecane testy antygenowe Abbott, z których korzysta wiele placówek medycznych, są rzetelne, gdyż ich czułość wynosi ponad 90%. Takie badanie warto przeprowadzić z kilku, bardzo ważnych powodów. Kluczowe jest przede wszystkim bezpieczeństwo swoje i drugiej osoby – jeżeli w zakładzie pracy znajduje się osoba zakażona, wówczas może ona stanowić zagrożenie dla innych pracowników, co w konsekwencji przełoży się na tymczasowe zamknięcie firmy. Wczesne wykrycie wirusa pozwoli zapobiec rozwojowi choroby i wpłynie pozytywnie na zdrowie pracownika. Co więcej, często w domach rodzinnych mieszkają też osoby starsze, a powrót do domu osoby chorej może stanowić dla nich śmiertelne zagrożenie. Przeprowadzając test po wcześniejszym umówieniu się z wybraną firmą, nie trzeba czekać w kolejkach do placówek medycznych, a tym samym nie ma konieczności narażania zarówno siebie, jak i innych osób.

Na wykonanie takiego testu antygenowego powinny się zapisać osoby dorosłe, a także osoby starsze bez względu na profil działalności zakładu. Koszt przeprowadzenia grupowego badania zorganizowanego przez pracodawcę jest niewielki, a ma się dzięki temu pewność, że zachowane zostanie pełne bezpieczeństwo. Badania przeprowadzane są przez doświadczonych pracowników, przez co nie trzeba martwić się o sposób wykonania testu, a także rzetelność wyników, które otrzyma się już po około 15-20 minutach.