Dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Jeszcze do niedawna większość poprawek na naszym ciele mogliśmy wykonać jedynie z użyciem skalpela, czyli za pomocą operacji plastycznych. Dziś z kolei mamy do czynienia z coraz większą ilością mało inwazyjnych, albo wręcz bezinwazyjnych zabiegów, które przynoszą równie rewelacyjne rezultaty, a nie są tak kosztowne jak kiedyś i co najważniejsze, nie są również tak bolesne.

Zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna w lublinieDzięki temu, że coraz więcej operacji plastycznych zamienia się w szybkie zabiegi medycyny estetycznej, coraz większa ilość kobiet decyduje się na wprowadzenie poprawek do swojego ciała. Coraz większą popularnością ostatnimi czasy cieszą się różnorodne zabiegi mające na celu wymodelować sylwetkę, lub te polegające na bezinwazyjnym liftingu twarzy. Medycyna estetyczna w Lublinie stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy mnóstwo pozytywnych opinii odnośnie tamtejszych klinik, jakie możemy spotkać na forach dotyczących urody czy po prostu – w internecie. Medycyna estetyczna ostatnimi laty niezwykle się rozwinęła pozwalając nam na korzystanie z bardzo wielu zabiegów, które dziś są praktycznie bezbolesne. Równie wielką popularnością co lifting lub modelowanie ciała cieszą się zabiegi pozwalające zwiększyć objętość ust. Obecnie przeprowadza się je najczęściej z użyciem kwasu hialuronowego, czyli związku, który naturalnie występuje w naszym ciele. Oznacza to, że nie wstrzykujemy w siebie żadnych obcych mu substancji, a jedynie uzupełniamy tę, która i tak w nim występuje. Kwas hialuronowy wiąże w ciele cząsteczki wody i to on jest właśnie odpowiedzialny za wielkość naszych ust, ale i nie tylko. Przy jego użyciu wypełnia się również zmarszczki. Jego ogromną zaletą jest to, że nie pozostawia sztucznego wrażenia, jakby nasza twarz nie posiadała żadnych emocji. Jedną z największych nowości w świecie medycyny estetycznej są nici rozpuszczalne których efekty są widoczne co prawda od razu po wykonanym zabiegu, jednakże całkowity rezultat zaczyna się uwidaczniać po około sześciu tygodniach, kiedy rozpuszczające się nici uwalniają składniki aktywne stymulując tym samym nasze komórki do pracy efektem czego nasza skóra zaczyna wyglądać jeszcze bardziej świeżo, młodo i sprężyście. 

Oprócz nici równie popularnym ostatnimi czasy zabiegiem jest ten przeprowadzany z użyciem polikaprolaktonu, czyli substancji wykorzystywanej na co dzień od wyrobów medycznych. Jej ogromną zaletą jest to, że nie wywołuje u pacjenta żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, natomiast same efekty utrzymują się latami. Polikaprolakton stymuluje nasze komórki w organizmie do tego, aby produkowały więcej kolagenu ponieważ to właśnie jego ubytki skutkują pojawianiem się zmarszczek.