Do czego służy waporyzator

Zasadniczo waporyzator lub odparowywacz, jest urządzeniem stosowanym do odparowywania substancji do inhalacji. Można stosować substancje roślinne, zwykle konopie indyjskie, tytoń lub inne zioła lub mieszanki olejków eterycznych. Można je jednak również napełnić kombinacją glikolu propylenowego, gliceryny i leków, takich jak nikotyna (np. ekstrakt z tytoniu) lub tetrahydrokannabinol w postaci płynnego roztworu.

Waporyzator znajduje zastosowanie w e-papierosach

waporyzatoryUrządzenia te zawierają różne formy komór ekstrakcyjnych, w tym otwór prosty, zwężkę Venturiego lub zwężkę sekwencyjną i są wykonane z materiałów takich jak metal lub szkło. Wydzielona para może być gromadzona w nadmuchiwanej torbie lub wdychana bezpośrednio przez wąż lub rurkę. Przy właściwym stosowaniu niższe temperatury ze względu na brak spalania powodują znacznie bardziej wydajną ekstrakcję składników. Dlatego irytujące i szkodliwe skutki palenia są znacznie zmniejszone, podobnie jak jego bierne palenie. Elektroniczne papierosy to podręczny waporyzatory zasilane z baterii, które symuluje palenie, zapewniając niektóre behawioralne aspekty palenia, w tym palenie ustami ręka-usta, ale bez spalania tytoniu Używanie e-papierosa jest znane jako „vaping”, a użytkownik bywa określany jako „vaper” Zamiast dymu papierosowego użytkownik wdycha aerozol, zwany potocznie oparami. E-papierosy zazwyczaj mają element grzewczy, który rozpyla ciekły roztwór o nazwie e-liquid. E-papierosy są automatycznie aktywowane przez zaciągnięcie się; inni włączają się ręcznie, naciskając przycisk. Niektóre e-papierosy wyglądają jak tradycyjne papierosy, ale występują w wielu odmianach. Większość wersji nadaje się do wielokrotnego użytku, choć niektóre są jednorazowe. Istnieją urządzenia pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej generacji. E-płyny zwykle zawierają glikol propylenowy, glicerynę, nikotynę, środki aromatyzujące, dodatki i różne ilości zanieczyszczeń. E-płyny są również sprzedawane bez glikolu propylenowego, nikotyny, i aromatów. Korzyści i zagrożenia dla zdrowia związane z waporyzatorami są niepewne. Biorąc pod uwagę możliwość uzależnienia od nikotyny od używania e-papierosów, istnieją obawy, że dzieci mogą zacząć palić papierosy.

Istnieją wstępne dowody na to, że mogą pomóc ludziom rzucić palenie, chociaż nie udowodniono, że są bardziej skuteczne niż leki na rzucenie palenia Istnieje obawa, że ​​osoby niepalące i dzieci mogą zacząć używać nikotyny z e-papierosami w tempie wyższym niż przewidywano, niż gdyby nigdy nie zostały stworzone. Badania naukowe jednak jej nie potwierdzają.