Doskonałe nawilżenie dróg oddechowych dzięki nebulizatorowi ultradźwiękowemu

Inhalowanie za pomocą nebulizatorów ultradźwiękowych jest doskonałym sposobem na to, by nawilżyć drogi oddechowe. Można wykorzystać wówczas sól fizjologiczną lub solanki. Inhalatory stosuje się także w celu podawania leków,. Powstały aerozol charakteryzuje się dużą gęstością, dzięki czemu jest doskonałą metodą inhalacji. Rozpraszanie ultradźwiękowe wytwarza cząstki o małych wymiarach, które docierają do oskrzeli. Są wykorzystywane w celu leczenia mukowiscydozy, wspierania leczenia schorzeń dróg oddechowych. Inhalatory charakteryzują się bezgłośną pracą, Są bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

Zalety nebulizatorów ultradźwiękowych

nebulizator ultradźwiękowyW przypadku schorzeń dolnych i górnych części układu oddechowego, do których należy astma, choroba płuc bardzo pomocny okazuje się nebulizator ultradźwiękowy. Urządzenie to zamienia lek w lekką mgiełkę, dzięki czemu możliwe jest efektywne dostarczenie cząstek do układu oddechowego. Wysokiej jakości urządzenia wytwarzane są zgodnie z normami, dzięki czemu charakteryzują się bezpieczeństwem, posiadają odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu świetnie spełniają swoje przeznaczenie. Urządzenie to służy do podawania leków w postaci aerozolu, które trafiają bezpośrednio do dróg oddechowych. Przy ich użyciu można podawać leki mukolityczne, które rozrzedzają śluz, a także ułatwiają jego odkrztuszanie. Z powodzeniem mogą służyć także do podawania soli fizjologicznej, która doskonale nawilża śluzówkę, sprawdza się w przypadku infekcji dróg oddechowych. Nebulizatory ultradźwiękowe mogą być stosowane w warunkach domowych, umożliwiają szybkie i skuteczne podanie leku, sprzyjają leczeniu przewlekłych stanów zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych, zwłaszcza tych, które objawiają się wydzielaniem gęstego i trudnego do wyczyszczenia śluzu. Dzięki nim podawanie leków jest proste, a jednocześnie minimalizuje się ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, preparaty działają szybko. Nebulizatory wytwarzają aerozol przy użyciu ultradźwięków, w efekcie czego rozbija lek na mniejsze cząsteczki, które doskonale nadają się do wdychania.

Przy jego użyciu można podawać leki, które mają trafić do oskrzeli i oskrzelików, istnieje możliwość podawania dużych dawek leków, a także modyfikacji dawek. Z powodzeniem może być wykorzystywany w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci, nebulizacja jest szybka, istnieje możliwość regulowania jej tempa. Inhalację można wykonywać przy użyciu ustnika lub maseczki, w przypadku małych pacjentów najczęściej wykorzystywane są maseczki. Dzięki wykonaniu ich z odpowiednich materiałów minimalizowanie są straty leku podczas inhalacji. Zaletą tego urządzenia jest fakt, iż ma ono niewielkie rozmiary, pracuje bardzo cicho, może być wykorzystywane w warunkach domowych.