Elegancka sztukateria gipsowa do domu

Coraz częściej, planując remont lub adaptację mieszkania, biura czy też gabinetu, staramy się dobrać detale architektoniczne. Należą do nich wszelkiego rodzaju ornamenty, formy stiukowe, wykonywane na zamówienie, wedle życzenia klienta albo dostępne w ofercie producenta sztukaterii do wnętrz. Dekoracyjne profile sufitowe, rozety i inne zdobienia wykonywane są z lekkiego, łatwego w montażu gipsu, najczęściej w kolorze bieli śnieżnobiałej. To idealny sposób na urozmaicenie przestrzeni sufitów i ścian.

Wyroby sztukateryjne o ładnych i eleganckich kształtach

elegancka sztukateria gipsowaSztukaterie znane były już w starożytności, a swój wielki powrót do sztuki zawdzięczają epoce baroku. Trudno wyobrazić sobie barokowe klasztory, pałace i sale balowe bez wyjątkowych dekoracji ze sztukaterii. W wykonywaniu gipsowych ozdób specjalizowali się włosi, zarażając tą modą artystów- rzemieślników z kolejnych, europejskich krajów. Współczesna, elegancka sztukateria gipsowa wykonywana jest według barokowych wzorów. Są ponadczasowe i niezwykle uniwersalne. Historyczne wnętrza, które dziś służą jako muzea, sale koncertowe i są odwiedzane przez miliony turystów, dostarczają współczesnym twórcom sztukaterii niezliczonych źródeł inspiracji. Obok sztukaterii wzorowanych na epokach historycznych, firmy sztukatorskie, oferują nowoczesne sztukaterie, kolumny, gzymsy i dekoracje w minimalistycznym stylu. Można także łączyć style, np. sufitową rozetę z nowoczesnymi profilami i gzymsami, bądź listwami przysufitowych. Oferta firm zajmujących się produkcją sztukaterii, jest bardzo bogata. Dają także możliwość zamówienie indywidualnych form, np. wg wzoru i propozycji klienta. Wśród eleganckich sztukaterii, do najpopularniejszych należą wszelkiego rodzaju listwy przysufitowe, gzymsy, fryzy, rozety umieszczane pośrodku sufitu oraz rozmaite kolumny, pilastry, wsporniki a nawet gipsowe, dekoracyjne ramy obrazów i luster. Wybór eleganckich sztukaterii jest wyjątkowo duży, a każdy rodzaj znajduje zastosowanie we wnętrzach mieszkalnych.

Sztukateryjne, gipsowe dekoracje przeznaczone są głównie do użytku wewnętrznego. Z powodzeniem ozdobią sufit i ściany domu. Można z nich wykonać ozdobne portale drzwi i opaski okienne. Jeśli planujemy w stylistyce swojego wnętrza, nawiązać do epoki baroku, pełnej przepychu, np. we współczesnej wersji glamour, to gipsowe formy sztukaterii sprawdzą się idealnie. Klienci najczęściej wybierają rozety sufitowe, listwy i gzymsy. Te drobne detale potrafią skutecznie odmienić wnętrze pokoju naszego domu.