Fotograf na wesele w Bydgoszczy

Każdą parę młodą organizacja wesela przyprawia o mdłości i nie przespane noce. Jest to jeden z tych wyjątkowych dni w całym naszym życiu, gdzie chcemy, żeby wszystko wyglądało wspaniale, energetyzująco i niezwykle nad przeciętnie – w końcu każdy zakłada, że ślub czy wesele już nigdy się nie powtórzy. Skupiamy się na podstawowych sprawach jak suknia ślubna, czy garnitur pana młodego kończąc na detalach takich jak kolor balonów przy wyjeździe z domu, czy wstążka przy bukiecie. Jednak największą udrękę przyszłych małżonków zawsze stanowi zmieszczenie się w budżecie.

Fotograf w Bydgoszczy

fotograf na wesele w BydgoszczyNie da się ukryć, że prawie na każdym weselu, w jakim mamy przyjemność uczestniczyć pojawia się fotograf. Czasami jest on tylko w kościele, podczas składania przysięgi małżeńskiej, ale coraz częściej przebywa z młodymi od wyjazdu z domu, aż do późnych godzin nocnych uwieczniając najbardziej istotne, a czasami też śmieszne momenty z zabawy weselnej. Jakie stawki proponuje fotograf na wesele w Bydgoszczy? O dziwo nie zaskoczy Nas cena. Poświęcając odpowiednio wcześniej czas na takie poszukiwania możemy znaleźć całkiem przyzwoite stawki. Na stronach internetowych studiów fotograficznych widnieją ceny od 1000 złotych za całe wesele, więc jest to stosunkowo mało, za przebywanie z parą młodą przez około 10-12 godzin. Warto jednak przyjrzeć się temu, co oferuje fotograf za taką cenę, bo być może jest to skrajnie podstawowa oferta, która nie każdego zadowoli. W tej kwocie najczęściej zawierają się zdjęcia z ceremonii ślubnej, zdjęcia z zabawy weselnej, prezentacja zdjęć w prywatnej galerii internetowej, a także płyta CD lub DVD ze zdjęciami, oraz kilka kopii. Dla większości par nie będzie to jednak zadowalający pakiet. Każda nawet trwająca kilka minut sytuacja w trakcie dnia ślubu – chociażby błogosławieństwo, zostanie uwiecznione za dodatkową opłatą. Najczęściej za standardowy pełny pakiet (wyjazd z domu pana młodego, wyjazd z domu panny młodej, błogosławieństwo, ceremonia zaślubin, zabawa weselna, sesja narzeczeńska, sesja plenerowa, pocztówki na wózek) musimy się liczyć z kosztami w granicach 3-4 tysięcy. 

Warto przypomnieć, że w najważniejszym elementem Naszej współpracy z fotografem będzie podpisanie umowy. Należy ja bardzo dokładnie przeczytać i przeanalizować. Nie podpisujmy umów na szybko, w pośpiechu, czy też pod wpływem euforii w związku z tym najważniejszym dniem. Dajmy sobie czas na przemyślenie, bo często po wpłacie zaliczki okazuje się, że jednak znaleźliśmy lepsza ofertę, a pieniędzy już niestety nie możemy odzyskać.