Funkcjonalne pufy we wnętrzach

Salon jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu oraz mieszkaniu. W końcu to właśnie tutaj toczy się życie rodzinne oraz towarzyskie. Jako reprezentacyjne pomieszczenie wymaga odpowiedniego potraktowania. Najlepiej, żeby znalazły się w nim same meble oraz dekoracje. Im mniejszy salon, tym większym powinien w nim panować porządek. Ważne będą detale, które budować będą klimat. Dekoracją może być wszystko, od standardowych dodatków, aż po oryginalne meble, które będą się wyróżniać na tle innych.

Pufa jako dekoracja salonu

pufa pikowanaPlanując wygląd wnętrza mojego nowego domu postanowiłam w wyjątkowy sposób potraktować salon. Odwiedza nas zawsze dużo osób, więc będzie się w tym salonie dużo działo. Salon został połączony w jedną przestrzeń z jadalnią oraz kuchnią, przez co całe wnętrze jest bardzo przestronne. Do odpowiedniego zaplanowania tej dużej przestrzeni zatrudniłam profesjonalną projektantkę wnętrz, którą jest moja znajoma. Pomogła mi ona wybrać styl, w jakim urządzone będzie wnętrze, dopasować kolory oraz dodatki. Ciekawym pomysłem okazało się potraktowanie mebli jako jednego z najważniejszych elementów dekoracyjnych. Obok klasycznej sofy w neutralnym kolorze, pod ścianą stanęła przykładowo pufa pikowana w wyraźnym, czerwonym kolorze. Takich puf z czasem dokupię na pewno więcej, bo bardzo mi się podobają. Są bardzo praktycznym siedzeniem w salonie, łatwym do przeniesienia i wbrew pozorom bardzo wygodnym, szczególnie pufy pikowane, wykonane z miękkiego i miłego w dotyku materiału. Pufy zazwyczaj można kupić w komplecie z fotelem i sofą, jednak ciekawszym rozwiązaniem jest dokupienie pufy oddzielnie, w jakimś zupełnie innym stylu i kolorze, niż cała reszta. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby zachować harmonie, komponując ze sobąna pierwszy rzut oka niepowiązane elementy. Sama bym nie potrafiłam utrzymać takiej równowagi we wnętrz, stąd pomysł na zatrudnienie osoby, która się na tym zna. Zamówione przeze mnie produkty, na czele z pufą, są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów, bo docelowo mają mi posłużyć przez długie lata.

Pufa okazała się ciekawym pomysłem na urozmaicenie nowego salonu. Nie jest to zwykła pufa, a taka w wyróżniającym się spośród innych mebli kolorze. Wykonana jest z miękkiego materiału, pikowanego na górze, dzięki czemu jest bardzo wygodna. Jestem wielką zwolenniczką tego rodzaju mebli, ze względu na ich lekkość, mobilność oraz dużą funkcjonalność. Plusem jest też to, że można z nich stworzyć ciekawą dekorację, oczywiście spójną z całym pomieszczeniem.