Gdzie najlepiej umieścić lustra fazowane na wymiar

Wiadomo, że lustra występują w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach. Możesz kupić takie z elegancką ramą lub bez niej. Jeśli odwiedzisz salon wystawowy, zauważysz, że niektóre lustra wyglądają tak, jakby miały ramki, ale tak naprawdę nie mają. Boki są pochyłymi powierzchniami lub krawędziami, które nie tworzą kąta prostego z sąsiednimi powierzchniami.

Tradycyjne lustra fazowane dodają wnętrzom elegancji

tradycyjne lustra fazowane na wymiarTe typy nazywane są lustrami fazowanymi. Skośne lustro odnosi się do lustra, które jest umieszczone w ramce, ponieważ jego krawędzie są przycięte pod określonym kątem i rozmiarem. W tym procesie szkło wokół krawędzi staje się cieńsze, a pozostała część szkła jest grubsza. Rozmiary fazowanej krawędzi w lusterkach są różne. Mogą one wynosić od ¼ cala do 1 ¾ cala. Fazowane krawędzie są wspólną cechą lusterek i szyb, nadając im bardziej dopracowany i stylowy wygląd. Ponieważ fazowane krawędzie dają złudzenie optyczne przypominające ramę, twoje lusterko będzie wyglądało jaśniej bez ciężkiej ramy obciążającej. Możesz również kupić spersonalizowane ukośne lustro, które spełni Twoje wymagania projektowe. Dostosowywanie fazowanych lusterek jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachować spójność swojego wnętrza, a wszystkie elementy są zgodne z jednym motywem. Lustra ukośne można montować na dwa sposoby: za pomocą klejów i klipsów lustrzanych. Pamiętaj jednak, że zawieszanie ukośnego lustra za pomocą klejów jest instalacją na stałe, więc bądź bardzo pewny, gdzie zamierzasz umieścić lustro. Wieszanie za pomocą klipsów lustrzanych umożliwia łatwe przenoszenie z jednej części ściany do drugiej. Pewną wadą jest to, że klipsy mogą pozostawiać ślady otworów, które mogą wpływać na twój projekt; tradycyjne lustra fazowane na wymiar będą dobrze spisywać się w różnych pokojach i przestrzeniach. Są one zwykle używane jako centralny punkt pokoju, ale można je zawiesić w jadalni, salonie lub przedpokoju. Stanowi świetny dodatek do sypialni, gdy zostanie umieszczony nad zagłówkiem. Lustra ukośne są również świetne w łazience, dając iluzję większej przestrzeni. Możesz kupić jedno lub zamontować wiele mniejszych obok siebie lub jako grupę na ścianie. Taka grupa lusterek stanowi elegancki akcent i rozjaśnia przestrzeń bez kupowania dużego lustra. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że można je łatwo zmienić, jeśli chcesz mieć inny wygląd – służy jako dzieło sztuki. Możesz kupować różne typy lusterek w salonach i sklepach internetowych.

Ma to na celu zapewnienie, że będzie dobrze pasować do innych elementów w pokoju. Ponadto uzyskaj właściwe pomiary i dodaj kilka cali odstępu od ściany, abyś miał więcej miejsca do pracy, gdy nadejdzie czas powieszenia lustra. Na koniec sprawdź kilka opcji, czy to online, czy w salonach. Dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj ukośnego lustra będzie pasował do Twojego pokoju.