Gorąca herbata i inne jesienne przyjemności

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Wieczory są coraz zimniejsze i dłuższe, słońce już nie rozpieszcza. Samopoczucie też pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze kilka tygodni temu człowiek tryskał energią, dziś codzienne obowiązki zaczynają przytłaczać. Dopada nas jesienna melancholia. Każda pora roku ma swoje wady i zalety, dobre i złe strony. Ponieważ z przemijalnością pór roku nic zrobić nie możemy, postarajmy się sprawić, aby jesienny spadek formy był pod kontrolą. Nie dajmy się przysłowiowej jesiennej depresji.

Zaparz herbatę i zwolnij tempo

zaparzacze do herbatyJak w każdej innej sytuacji, także i tu warto poszukać tych pozytywnych stron. Niech to będzie piękny jesienny pejzaż, pomalowany żółcią i czerwienią jesiennych liści, podziwiany na rodzinnym spacerze. Wcale nie trzeba siedzieć w domu. Wystarczy ubrać się trochę cieplej i wybrać na poszukiwania kasztanów czy żołędzi wspólnie z dziećmi. Długie, jesienne wieczory również mają swój urok. Choć dzień wydaje się być krótszy, to po wypełnieniu codziennych obowiązków możemy sobie pozwolić na zwolnienie tempa i nastrojowy wieczór przy dobrym filmie, czy ulubionej książce. Jeśli tylko pogoda pozwoli, ubierzmy ciepły sweter, zaparzmy kubek gorącej herbaty z miodem i cytryną i spędźmy czas na tarasie czy w ogrodzie. Osobiście, razem z sąsiadką, jesteśmy fankami herbat każdej maści. Z tego też powodu zainteresowały mnie ostatnio zaparzacze do herbaty. Świetny gadżet, szczególnie gdy mam gości (czyt. sąsiadkę) i trzeba przygotować więcej niż jeden kubek tego pysznego, rozgrzewającego napoju. Klasyczna herbata z miodem, czy z dodatkiem imbiru, cynamonu, goździków i cytryny, to napój, który uprzyjemni każdy jesienny wieczór. Zaparzacze do herbaty świetnie nadają się również do skomponowania własnej mieszanki herbaciano-ziołowej. Aby jesień nie była przykra i nudna, warto zorganizować wieczorne atrakcje także dla dzieci. Jak wiadomo, dzieciaki nie cierpią nudy. Po lecie pełnym wrażeń, kiedy całe dnie mogły spędzać na dworze, teraz mogą się czuć nieco zawiedzione zwolnionym tempem życia. W urozmaiceniu długich wieczorów pomogą rodzinne gry planszowe, karciane i inne tego typu rozrywki. Można wykorzystać ten czas na naukę naszej pociechy gry w szachy, czy spędzić wspólny czas w kuchni przy pieczeniu ciasta.

Jesienią natura zwalnia i szykuje się na zimową stagnację. Jednak nie musi być to czas nudny, smutny i depresyjny. Zamiast narzekać na chandrę i pogrążać się w przygnębieniu, warto poszukać pozytywów, wykorzystywać okazje, jakie niesie ze sobą ta pora roku. Czasem przyjemnie jest zwolnić tempo, owinąć się ciepłym kocem i schować się przed światem. Aby później móc na nowo tryskać energią.