Hydraulicy potrzebni po ulewie

 

Rok temu doznałem wielkiej powodzi i nie ma moich słowach ani odrobiny przesady. Naprawdę to była powódź stulecia. Było to lato i miałem akurat urlop. Z uwagi na to, że posiadam dość duży dom z garażem i piwnicą, chciałem akurat robić remont, niestety zamiast remontu musiałem czyścić całą piwnicę. Wszystko przez to, że do Wrocławia nadeszła ciemna chmura burzowa. Pioruny strzelały wszędzie, a najgorsze było to, że powstała taka ogromna ulewa że zalała prawie całe miasto.

Musiałem pilnie skorzystać z usług wrocławskich hydraulików

hydraulicy we WrocławiuNajgorsze było to, że infrastruktura miejska przestała całkowicie spełniać swoje funkcje odprowadzania wody. Kratki kanalizacyjne były całkowicie przepełnione woda i wybijały. Woda była praktycznie wszędzie i do tego ten nieprzyjemny zapach wynikający z obecności zanieczyszczonej wody. Samo szambo! Hydraulicy we Wrocławiu mieli masę roboty. Ja sam też nie byłem w stanie ogarnąć tego wszystkiego i  nie wiedziałem za co mam się zabrać, bo moja piwnica była cała zalana a deszcz lał i lał i nie chciał przestać padać. Musiałem więc wiadrami wylewać wodę, aby ratować co się da. Po całej ulewie chciałem, aby hydraulik do mnie przyjechał, jednak wcale to nie było takie oczywiste, bo takich ludzi jak ja była cała masa. Cały Wrocław był prawie zalany. Na szczęście woda zaczęła szybko spływać zaraz po ulewie i obniżyła swój poziom. W końcu była susza a gleba również pragnęła wody. Hydraulik przyjechał do mnie dopiero po dwóch godzinach i zajął się odprowadzaniem wody. Studzienki kanalizacyjne znajdujące się przy moim domu były całe zapchane i przez to firmy kanalizacyjne musiały szybko interweniować. Nie obyło się nawet bez wuko. Hydraulik z Wrocławia oczyścił całą kanalizę. Ja byłem w na tyle dobrej sytuacji, że tylko moja podłoga w garażu była zalana bo inni mieli zadane praktycznie całe domy. Zniszczenia wyniosły rzędu kilku tysięcy złotych. Hydraulicy z Wrocławia powiedzieli, że wszystko muszą szybciutko zrobić, ponieważ mają tak dużo zleceń, że nie wiedzą czy się wyrobię w ciągu jednego dnia.

Z tego, co pamiętam przez cały tydzień wprowadzone zostały naprawy wynikające z tej ulewy. Czy pogoda ma na nas aż taki wpływ? Oczywiście że tak! Jak widać ma wpływ na naszą gospodarkę i infrastrukturę. Musimy być tego świadomi, dlatego też warto mieć na uwadze pogotowie hydrauliczne, które jest w stanie pomóc nam w każdej trudnej sytuacji. Również wiedza na temat studzienek kanalizacyjnych nam się przyda. Pamiętajmy, żeby nie działać na własną rękę lepiej jest zamówić usługi hydrauliczne niż samemu coś popsuć.