Iniekcja do osuszania piwnic

Nadmiar cząsteczek wody w powietrzu może bardzo łatwo doprowadzić do tego, że wilgoć zacznie atakować ściany budynku. Wystarczy, że budynek nie posiada odpowiednio wydajnego systemu grzewczego lub też wentylacja w pomieszczeniach nie działa prawidłowo i może się okazać, że będziemy mieć poważny problem. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom możliwe jest przeprowadzenie osuszania i skutek jest naprawdę satysfakcjonujący.

Osuszanie piwnic przez iniekcję krystaliczną

profesjonalne osuszanie piwnic warszawaZe wszystkich pomieszczeń, jakie znajdują się w naszych domach to właśnie w piwnicach najczęściej pojawia się wilgoć. Nic w tym dziwnego, ponieważ piwnice często mają kontakt bezpośredni z glebą oraz są one bardziej narażone na zalanie w przypadku poważniejszej ulewy. Na szczęście obecnie funkcjonują sprawdzone firmy świadczące usługi takie jak profesjonalne osuszanie piwnic Warszawa jest natomiast jednym z tych miast, w którym można by było bardzo łatwo znaleźć polecane firmy tego typu. Do osuszania ścian dotychczas wykorzystywano najczęściej specjalne nagrzewnice lub też adsorpcyjne osuszacze, które są skuteczne, ale jednak nie dają w pełni zadowalającego efektu. Osuszanie piwnic w obecnych czasach często opierane jest o metodę iniekcji krystalicznej. W tym sposobie chodzi o to, aby do wnętrza ściany wcisnąć specjalną substancję mającą silne właściwości higroskopijne. Dzięki tej substancji możliwe jest łatwe wchłanianie cząsteczek wody, które mogą znajdować się w ścianie. Zanim jednak wspomniana substancja zostanie zaaplikowana to należy przeprowadzić serię nawierceń. Ważne jest to, aby otwory w ścianie miały odpowiednią średnicę oraz aby były umieszczone w odpowiednim miejscu. Najczęściej jest tak, że otwory tworzy się w niewielkiej odległości od podłogi i są one umieszczone w jednej linii. Natomiast jeśli chodzi o średnicę to ma ona z reguły około 20 mm. W powstałe otwory wlewa się nieco wody i dopiero po tym zabiegu można otwory wypełniać substancją higroskopijną. Często do tego zadania wykorzystuje się cement portlandzki.

Masa iniekcyjna, jeśli tylko znajdzie się w ścianie to zacznie bardzo szybko wchłaniać wilgoć. Dodatkowo wypełni ona kapilary, przez co zablokuje wodzie możliwość przemieszczania się w inne części ściany. Na ten moment iniekcję przeprowadza się najczęściej raz i pojedynczy zabieg wystarcza, aby problem zniknął. Należy jednak liczyć się z tym, że może być tak, iż zabieg będzie trzeba powtórzyć, aby można było mieć stuprocentową pewność, że problem wilgoci został w pełni rozwiązany.