Innowacyjny sposób układania chodników

Chodniki czy parkingi to miejsca, w których głównie stosuje się solidną i ponadczasową kostkę brukową, lecz położenie jej zwykle zajmowało bardzo dużo czasu i angażowało wielu pracowników. Dzięki specjalnemu chwytakowi do kostki można znacznie skrócić ten czas. Jest to najwydajniejszy sposób na ułożenie kostki brukowej bez udziału tak dużej ilości pracowników.

Zastosowanie maszynowego układania kostki

maszynowe układanie kostki i polbrukuPrzy wielkopowierzchniowych pracach brukarskich nieocenione stają się specjalne maszyny do układania kostki brukowej. Aby układanie kostki brukowej było sprawne i efektywne wykorzystuje się w tym celu specjalne maszyny, które przenoszą połączone ze sobą kostki w większe elementy i przenosi je w wybrane miejsce. Dzięki temu już nie trzeba układać pojedynczo każdego elementu, tylko łączy się ze sobą duże powierzchnie połączonej kostki. Dzięki takiej maszynie nawet praca przy dużych powierzchniach przebiega niezwykle sprawnie. Maszynowe układanie kostki i polbruku sprawia, że firmy brukarskie mogą znacząco zwiększyć wydajność pracy. Zastosowanie takiej maszyny pozwala ograniczyć ilość zatrudnianych pracowników, przez co zminimalizować koszty płacowe. Siła mięśni wielu ludzi zostaje świetnie zastąpiona specjalną maszyną. Maszyny, które wykorzystuje się do układania kostki brukowej są bardzo zwrotne i potrafią przemieszczać się nawet po problematycznych gruntach. Sterowane są przez operatora, który za pomocą kilku ruchów sprawia, że maszyna podnosi ułożoną kostkę brukową i przenosi je w wybrane miejsce. Operator bez wysiłku może uzyskać niesamowitą wydajność w kładzeniu kostki, ponieważ obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. W zależności od miejsca oraz zastosowanej maszyny można uzyskać wydajność o wartości 700m2 na dzień pracy. Dzięki dobremu oświetleniu maszyna sprawnie pracuje nawet po zmroku. Urządzenie do kładzenia kostki brukowej i polbruku bardzo sprawnie się porusza i w kilkanaście sekund kładzie duże połacie kostki, całkowicie bez wysiłku ludzkiego. Operator, który steruje maszyną musi przejść odpowiednie szkolenie i otrzymać specjalne uprawnienia. Kurs można odbyć już od 18 roku życia i należy mieć odpowiednie zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych.

W miejscach takich jak parkingi, drogi, czy chodniki używa się coraz częściej profesjonalnych maszyn do układania kostki brukowej, ponieważ dzięki niej prace brukarskie trwałą bardzo krótko, w porównaniu do pracy, która wykonywana by była ręcznie przez pracowników. Daje to spore oszczędności dla firmy zlecającej położenie kostki brukowej.