Intarsjowany unikatowy stół w stylu art deco

Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku popularnym stylem w sztuce i architekturze była secesja. Inną nazwą tej modnej tendencji jest art deco. Jeśli ktoś chce stworzyć w domu nastrój luksusu i dba o wysoką jakość produktów, wówczas zainteresuje się meblami tworzonymi w duchu art noveau. Paryski szyk z przełomu epok, z tzw. belle epoque, pasuje do wnętrz stylowych oraz nowoczesnych. Ciekawym elementem może być unikatowy stół  secesyjny do salonu lub jadalni. 

Oryginalna ława o cechach secesyjnych

unikatowy stół art decoW salonie lub jadalni powinien znajdować się oryginalny stół. Obecnie w trendach wnętrzarskich dominują dwie różne tendencje. Jedną z nich jest minimalizm, a druga spoglądanie w kierunku dawnych epok. Jeśli chodzi o tą drugą tendencję, to modne są szczególnie meble wykonywane w duchu secesji. Wielbiciele paryskiego szyku pokochają unikatowy stół art deco. Wyróżnia się klasycznym pięknem i oryginalnymi wykończeniami. Secesja wykorzystywała różne elementy zdobnicze. Stół art noveau może być pozłacany lub posrebrzany. Taki mebel prezentuje się okazale w salonie lub jadalni. Jest tak piękny, że nie wymaga przykrywania obrusem. Dzięki ustawieniu eleganckiej, drewnianej ławy, można uzyskać efekt wnętrza jak z katalogu. Wśród stylowych mebli dominują materiały wysokiej jakości. Jeśli chodzi o drewno, to popularne są stoły dębowe o ciepłym kolorycie. Także blaty świerkowe i sosnowe mogą być pozłacane lub posrebrzane. Stoły mogą być też wykonywane przy użyciu ciekawej , eleganckiej techniki, jaką jest intarsja. Szczególnie w sztuce secesyjnej twórcy luksusowych mebli lubili łączyć materiały. Dzięki temu można uzyskać unikatową formę złożoną z różnych wzorów i odcieni. Stylistyka art deco jest stale wykorzystywane przy produkcji mebli wysokiej jakości. Produkowane są zarówno repliki antyków, jak i nowoczesne stoły utrzymane w duchu secesji. Ceny są bardzo różne i zależą od wielkości mebla oraz rodzaju zastosowanych wykończeń. Szczególnie cenne są intarsje oraz złocenia blatów. 

Pięknie urządzone mieszkanie charakteryzuje się doskonałym doborem mebli. Stoły utrzymane w stylu secesyjnym wykonywane są z najwyższą precyzją. Często na blatach pojawiają się złocenia oraz połączenia różnych gatunków drewna. Taka technika zdobnicza nazywana jest intarsją. Tylko wyjątkowo utalentowani rzemieślnicy potrafią wykonać ławę w unikatowym stylu art deco. Rozmiary takich stołów są bardzo różne i pasują do salonów oraz jadalni. Ławy są także rozkładane, okrągłe, kwadratowe lub owalne.