Izolacja poddasza pianką

Jeśli stworzymy budynek bez zadbania o termoizolację to bardzo szybko dostrzeżemy to zaniedbanie. Przede wszystkim w naszym domu będzie znacznie chłodniej niż w przypadku gdyby taka termoizolacja była stworzona. Warto dodatkowo zauważyć, że znacznie wzrosną koszty dotyczące ogrzewania budynków. Termoizolację w niektórych fragmentach budynków można wykonać nawet wtedy gdy dom już od kilku lat jest wybudowany. Do stworzenia takiej izolacji termicznej trzeba wykorzystać odpowiednie materiały.

Skuteczna izolacja termiczna na poddaszu

skuteczne ocieplenie poddaszaJednym z tych fragmentów budynku przez które uchodzi najwięcej ciepła jest poddasze. To miejsce jest w stanie przepuszczać mnóstwo ciepła jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczone. Na chwilę obecną można wykorzystać nowe materiały dzięki którym skutecznie poddasze docieplimy i pozbędziemy się problemu na dobre.  W szczególności bardzo cenione na ten moment jest skuteczne ocieplenie poddasza z wykorzystywaniem pianki poliuretanowej. Bardzo często można spotkać się z tym, że taka pianka nazywana jest pianką PUR. Natomiast metoda polegająca na wykorzystywaniu takiej pianki to metoda natryskowa. Na chwilę obecną dostępna jest pianka PUR, którą na poddaszu możemy ocieplić niemalże wszystko. Wysoki współczynnik adhezji pozwala na to, że pianka przylega do najróżniejszych powierzchni. Nic nie stoi na przeszkodzie by piankę poliuretanową wykorzystać chociażby do ocieplenia dachu od jego wewnętrznej strony. Dzięki temu osiągniemy podwójną korzyść. Mianowicie w takim wypadku pianka będzie zabezpieczała w czasie zimy przed utratą ciepła a natomiast w czasie lata nie będzie ona pozwalała na nadmierne nagrzewanie się poddasza od promieni słonecznych. Mówiąc na temat pianki poliuretanowej wykorzystywanej obecnie do ocieplania warto dodatkowo wspomnieć, że niektóre jej odmiany są w stanie przepuszczać parę wodną. W tym przypadku para uchodzi poza budynek ale ciepło jest w nim zatrzymywane. Dzięki temu nie ma tutaj możliwości by powstawały mostki termiczne.

Jeśli w odpowiedni sposób zabezpieczymy nasze poddasze to dodatkowo uchronimy nasz dom przed zawilgoceniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że po zastosowaniu pianki poliuretanowej na poddaszach znacznie spadają koszty utrzymywania domu. Przede wszystkim chodzi tutaj oczywiście o koszty za energię cieplną. Obecnie nakładaniem pianki poliuretanowej zajmuje się całe mnóstwo firm działających w Polsce. Każdy kto tylko zechce może z łatwością takie firmy znaleźć. Często posiadają one własne strony internetowe.