Jak chronić się przed koronawirusem?

 

Od wielu miesięcy świat zmaga się z koronawirusem, który odpowiedzialny jest za powstawanie choroby płuc nazwanej covid-19. W przypadku tego wirusa jest o tyle inaczej, że cały czas niewiele o nim wiadomo. Lekarze na całym świecie pracują dopiero nad szczepionką, która ma uchronić ludzkość przed zarażaniem się covid-19. Kiedy taka szczepionka powstanie i czy zostanie dopuszczona do użytkowania tego jeszcze nikt nie wie. Dzisiaj można się chronić przed tym wirusem zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Przed wirusem chroni skuteczna maska filtrująca

skuteczne maski z filtrem ffp2Najważniejsze co możemy zrobić, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, to przede wszystkim podejść na poważnie do kwestii higieny osobistej. Teraz już większość ludzi dezynfekuje ręce przed wejściem do sklepu i dokładnie je myje po przyjściu do domu. Nauczyliśmy się również zasłaniać usta w zamkniętych pomieszczeniach maseczkami ochronnymi. I tutaj warto się na chwilę zatrzymać właśnie przy temacie maseczek. Ponieważ jest to naprawdę skuteczna metoda na zatrzymanie emisji wirusa to warto wiedzieć na ten temat więcej. Jeśli idziemy do sklepu to możemy założyć kilka różnych rodzajów masek. W ochronie nas samych przed zarażeniem się wirusem najlepsze są skuteczne maski z filtrem ffp2. Tylko taki rodzaj masek gwarantuje nam, że nie będziemy wdychać żadnych wirusów rozprzestrzenianych drogą kropelkową. Maski filtrowane skutecznie zatrzymują wszelkie wirusy na zewnątrz. Poza maskami medycznymi można jeszcze zakupić zwykłe maseczki ochronne, które wykonane są najczęściej z fizeliny. Są to bardzo proste maseczki, które w przeciwieństwie do tych z filtrem chronią osoby w pobliżu przed naszym kichaniem i kasłaniem. Zasłaniają one nasze usta i nos w trakcie kichania, dzięki czemu ograniczają emisję naszych zarazków. Ale zwykłe maseczki z fizeliny nie chronią nas samych przez zarażeniem się wirusami. Zatem o wiele lepiej używać masek profesjonalnych ze skutecznym filtrem zatrzymującym wszystkie drobnoustroje, które mogą się dostać do naszych dróg oddechowych.

Na pewno jeszcze przez wiele lat będziemy się zmagać z tym szczególnie odpornym szczepem koronawirusa. Musimy nauczyć się z nim żyć. Musimy też przestrzegać wszystkich zasad higieny. Stosujmy się też do zaleceń sanitarnych odnoszących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. W tym celu warto zaopatrzyć się w maski z filtrem ffp2, które skutecznie zatrzymują wszelkie drobnoustroje na zewnątrz. Dzięki stosowaniu maseczek zmniejszamy ryzyko zarażenia się koronawirusem.