Jak działa uzdrawianie przy użyciu energii pranicznej?

Wiele osób zmagających się z różnymi chorobami traci nadzieję na to, że kiedykolwiek będą zdrowe. Czasem nawet lekarze niewiele mogą zrobić w sytuacji naprawdę skomplikowanego przypadku, dlatego często ucieka się do metod alternatywnych, a więc np. do uzdrawiania energią. 

Energia praniczna – dlaczego jest ważna? 

uzdrawianie energią pranicznąIstnieje wiele przypadków chorych, którym uzdrawianie energią pomogło i tak naprawdę w niektórych sytuacjach udanie się do uzdrowiciela było jedyną opcją ratunku, a człowiek z reguły walczy o swoje życie, nie chcąc poddać się chorobie. Popularną metodą jest uzdrawianie energią praniczną, jednakże na początku trzeba określić, czym tak właściwie jest prana. Prana dotyczy energii życiowej – utrzymuje ona ciało i duszę w dobrej kondycji. Uzdrawianie taką energią nie wiąże się z kontaktem fizycznym, bo cały proces obejmuje tak naprawdę siły witalne człowieka. To zastępowanie starej energii, często niekorzystnej dla chorego zupełnie nową oraz czystą, mającą na celu wzmocnienie ciała. Ważne jest jednak, żeby osoba, która chce się poddać takiemu uzdrawianiu wierzyła w jego moc. To samo dotyczy oczywiście samego uzdrowiciela, który swoją wiarą nadaje całemu procesowi mocy. Uzdrowiciel w swojej pracy używa przede wszystkim rąk. Dzięki nim może wykonywać ruchy nad ciałem pacjenta, przesyłając wspomnianą energię do miejsca dotkniętego schorzeniem, wzmacniając w ten sposób schorowane komórki. Możliwe jest również wysłanie osobie potrzebującej dawki leczniczej energii poprzez myśl, a więc nie jest potrzebny bezpośredni kontakt, bo wystarczy np. zadzwonić do uzdrowiciela po pomoc, a ten może wysłać potrzebującemu wspomnianą energię. Nie odnotowano żadnych negatywnych skutków takiego uzdrawiania, więc jest to całkowicie bezpieczny proces. Wobec tego jednak pojawia się pytanie: kto może zostać uzdrowicielem? Właściwie każdy ma predyspozycje do tego, żeby nim być, jednakże taka praca wymaga doświadczenia i dostatecznie dużej wiedzy. Warto wspomnieć o tym, że uzdrowiciel może stosować techniki samouzdrowienia, ale przede wszystkim ma on na celu pomoc bliskim i ludziom, którzy potrzebują uzdrowienia. W przypadku chęci podjęcia się takiego leczenia, najlepiej będzie udać się do kogoś zaufanego i mogącego pochwalić się dyplomem, który będzie świadczył o jego kompetencji. 

W niektórych przypadkach uzdrawianie energią jest jedyną nadzieją chorego, a wierząc w cały proces, możliwe jest ozdrowienie. W czasie leczenie jakiejkolwiek choroby ważne jest pozytywne nastawienie pacjenta i siła jego ducha, ponieważ w ten sposób może on walczyć z chorobą oraz nie poddawać się przygnębiającym myślom.