Jak samodzielnie doczepić włosy?

Wielu z nas zależy na tym, aby nasza fryzura świetnie się prezentowała. Chcemy, aby włosów było dużo i żeby wyglądały na gęste, zdrowe i zadbane. Korzystamy z szamponów ze specjalną formułą, odżywek z drogocennymi olejkami, kupujemy polecane wcierki i ampułki z apteki. Czasami jednak mimo usilnych starań, nie jesteśmy w stanie uzyskać takiej długości ani objętości włosów, na jakiej nam zależy. Co warto zrobić w takiej sytuacji?

Doczepianie włosów metodą clip-in

włosy naturalne do doczepianiaJeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt bez wizyty w salonie fryzjerskim, istnieje na to prosty i niedrogi sposób. Samodzielne przedłużenie i zagęszczenie fryzury umożliwiają nam doczepy clip-in, czyli pasma włosów zakończone klipsem. Takie dopinki możemy kupić w specjalnie przygotowanych zestawach, składających się z kilku pasm, z reguły sześciu lub siedmiu. Przeprowadzenie takiego zabiegu na sobie nie jest specjalnie skomplikowane i trudne, a także nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. Pierwszym krokiem jest wybranie sklepu internetowego, który ma w swojej ofercie takie dopinki. Warto przy tym zwrócić uwagę na opinie klientów i porównać ceny na konkurencyjnych serwisach. Włosy naturalne do doczepiania będą droższe od syntetycznych, ale będą wyglądały autentyczniej i łatwiej wtopią się w nasze, kiedy już je założymy. A jak do tego podejść? Potrzebne będą nam okrągłe lusterko, grzebień ze szpikulcem i klamry do oddzielania włosów. Jeśli nie czujemy się pewnie, możemy poprosić o pomoc mamę lub przyjaciółkę. Najpierw musimy dokładnie rozczesać dopinki i ułożyć je obok siebie, na przykład na blacie biurka. Z dolnych pasm z tyłu głowy wydzielamy część włosów, spinamy te znajdujące się wyżej klamrą, a w odsłoniętym miejscu umieszczamy klips. Następnie przesuwamy go w dół, by złapać nasze włosy i zatrzaskujemy. Klips powinien mocno przyczepić się do naszego pasma i dobrze trzymać, w razie czego lepiej jest powtórzyć czynność, niż zostawić słabe zapięcie. Potem już tylko powtarza się kolejno te kroki, pamiętając, by zawsze nad klipsem znajdowała się odpowiednio długa i gęsta warstwa naszych naturalnych włosów.

Nowinki fryzjerskie dają nam możliwość samodzielnego doczepiania włosów. Dzięki metodzie clip-in możemy w domu uzyskać profesjonalny efekt przedłużenia i zwiększenia objętości, na którym nam zależy. Specjalne spinki i zatrzaski, które łatwo się obsługuje i zapina, pozwolą nam dodać pasma tam, gdzie chcemy i ukryć je pośród naszych naturalnych włosów. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy oszczędzić dużo pieniędzy.