Jak skutecznie wysterylizować narzędzia?

Jako właścicielka salonu kosmetycznego przykładam dużą wagę do czystości panującej w moim gabinecie. Dokładam wszelkich starań, by narzędzia, którymi się posługuję, były zawsze czyste i wysterylizowane. Wcześniej robiłam to za pomocą odpowiednich płynów, od pewnego czasu jestem szczęśliwą posiadaczką myjki ultradźwiękowej, która zabija niemal wszystkie bakterie, pozwalając mi pracować w naprawdę sterylnych warunkach. To ważne nie tylko dla mnie, ale i dla zdrowia moich klientek.

Myjki ultradźwiękowe – tak, czy nie? 

ultradźwiękowa myjkaDługo zastanawiałam się nad zakupem myjki. Nie zawierzałam większości reklam, które wychwalały ją i przedstawiały w samych superlatywach. Zaprzyjaźniona właścicielka salonu tatuażu opowiedziała mi jednak o swojej myjce ultradźwiękowej, dzięki której wszystkie narzędzia do wykonywania tatuaży były zawsze sterylne i czyste. Zakupiłam więc podobną, by wyposażyć w nią swój gabinet kosmetyczny. Obecnie nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Ultradźwiękowa myjka jest oszczędna, cicha i przede wszystkim szybka. Po wsadzeniu do niej wszystkich użytych wcześniej narzędzi, po krótkim czasie ponownie mogę z nich korzystać. Klientki, które widzą z jaką dbałością o każdy szczegół, prowadzę swój salon – częściej do mnie przychodzą. Bardzo ważne jest dla nich zachowanie podstawowych zasad higieny, lubią potwierdzenia i pewności. Często pytają mnie o sposób, w jaki sterylizuję narzędzia. Bez wahania opowiadam im o profesjonalnej myjce ultradźwiękowej i jej zaletach. Wybrałam produkt, w którym mogę decydować o wysokości temperatury. Ponadto, wydaje mi się, że taki sprzęt jest dość uniwersalny: dzięki różnym wysokościom temperatury mogę czyścić w swojej myjce naprawdę rozmaite akcesoria. Każdego, kto ma podobne do moich wątpliwości, szybko wyprowadzam z błędu. Myjka jest trwała, wykonana z porządnych materiałów, dzięki czemu wiem, że posłuży mi przez naprawdę długie lata. Używanie jej wygenerowało mi oszczędności – nie muszę kupować już nowego sprzętu, czy inwestować w drogie płyny do odkażania. 

Myjki ultradźwiękowe są tanim, a bardzo skutecznym rozwiązaniem problemu, który dotyczy niemal każdego salonu kosmetycznego czy studia tatuażu. Higiena, która musi tam zostać zachowana, jest priorytetem, a najłatwiej dbać o nią właśnie za pomocą myjek. Przyczyniają się one do pozbycia się bakterii z większości dostępnych w moim salonie narzędzi, dzięki czemu mogę używać ich ponownie, bez obaw o wyrządzenie krzywdy mojej klientce. Każda z nich zaś docenia ten styl pracy.