Jak tanio wypożyczyć samochód na urlopie?

Są w życiu sytuacje, kiedy trzeba zostawić swoje ukochane auto na parkingu lub w warsztacie i zdać się na większe środki transportu. Jednak po wyjściu z samolotu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wciąż pozostać mobilnym i skorzystać z wypożyczalni samochodów w mieście do którego dotrzemy. Samochód zaparkowany pod hotelem to niewątpliwe ułatwienie, gdy zależy nam na łatwym dotarciu na spotkania biznesowe oraz odrobinie wolności podczas zwiedzania. Jednak nie zawsze mamy czas na zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni. Dlatego przed odebraniem kluczyków warto spytać o kilka rzeczy.

Proste zasady w wypożyczalni samochodów

tania wypożyczalnia samochodów w ŁodziWielu turystów pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę przed wynajęciem samochodu jest miejsce odbioru pojazdu. Najlepiej jeśli można do niego wsiąść już na lotnisku lub dworcu. Jednak nie jest to najtańsze rozwiązanie, bo wypożyczalnie działające na lotniskach, zwykle mają wyższe ceny niż te działające dalej od tego typu miejsc. Jednak już kilka przecznic od nich można znaleźć wypożyczalnie z bardziej okazyjnymi cenami. Na przykład tania wypożyczalnia samochodów w Łodzi działa w niedalekim sąsiedztwie dworca, a więc dojazd z jedną walizką nie będzie stanowił problemu. Druga kwestia, która pojawia się bardzo często, a wynajmujący pierwszy raz auto nie mają świadomości jak bardzo może skomplikować całą procedurę jest nakładanie blokady na karcie. Wiele wypożyczalni właśnie w ten sposób pobiera kaucję za samochód. Wymaga to posiadania odpowiedniej karty. Dlatego najlepiej dokładnie dowiedzieć się, z jaką kartą mamy się zjawić. Albo wybrać wypożyczalnię z kaucją wpłacaną w gotówce. Niektóre wypożyczalnie aut zastrzegają sobie również warunki co do wieku i doświadczenia kierowcy dokonującego u nich wynajmu. Najpopularniejszym kryterium jest ukończenie przez wynajmującego 21 roku życia i posiadanie prawa jazdy minimum dwa lata.

Niezrozumienie zasad wypożyczalni może także pojawić się przy oddawaniu samochodu. Większość firm oddaje do rąk klienta auto z pełnym bakiem, aby zaoszczędzić klientowi szybkich poszukiwań stacji paliw. Natomiast jeśli po okresie najmu auto wróci do wypożyczalni nie zatankowany, wówczas to wynajmujący może zostać obciążony kosztami uzupełnienia paliwa po cenach ustalonych w regulaminie wypożyczalni samochodów. Niestety mogą one być wyższe od tych, które użytkownik auta zapłaciłby na stacji paliw. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddawanie wypożyczonego samochodu z uzupełnionymi brakami w baku lub wcześniejsze ustalenie na jakich zasadach odbywa się tankowanie.