Jak wybrać dźwig?

Wybór odpowiedniego dźwigu, który będzie realizował zadania na terenie placu budowlanego jest bardzo ważnym wyborem. Od dokonania odpowiedniego wyboru maszyny dźwignicowej zależy przede wszystkim wykonanie bezproblemowo i w terminie wszystkich prac, które są do zrealizowania, ale również w grę wchodzą kwestie związane z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Dlatego dobrze powinniśmy się zastanowić, którą firmę wybierzemy, aby spełniła nasze oczekiwania i zrealizowała wszystkie zadania związane z użyciem dźwiga.

Które usługi dźwigiem najlepiej wybrać?

usługi dźwigowePracownicy firmy świadczącej usługi dźwigowe mają bardzo często do czynienia z klientami, którzy nie wiedzą który rodzaj maszyny wybrać. Dlatego w takich sytuacjach dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pracownika, który zajmuje się wynajmem maszyn dźwignicowych i pomoże nam wybrać odpowiednią maszynę do realizacji konkretnego zadania. Dyspozytor wynajmujący dźwigi posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie i Dzięki niemu będziemy znacznie szybciej mogli wybrać odpowiednią maszynę, która pomoże nam w realizacji konkretnego zadania na budowie. Kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego dźwigu, to nie możemy mówić o przypadku, ponieważ wszystko musi być oparte o analizę danego zlecenia. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj i ciężar przenoszonego ładunku, a także wysokość, na którą ma sięgać dźwig, a także jaki ma być promień wysięgnika dźwigu. Bardzo ważne dla wielu dystrybutorów wynajmujących dźwigi jest również to, w jakim miejscu będą wykonywane pracę. Zupełnie innego dźwiga użyjemy na betonowej powierzchni, a zupełnie inną maszynę będziemy musieli wynająć, kiedy teren jest nierówny lub bagnisty. Doświadczony pracownik firmy wynajmujący dźwigi dobierze odpowiedni sprzęt, który spełni kryteria oraz będzie gwarancją bezpiecznego i sprawnego wykonywania zlecenia. W internecie na wielu stronach firm świadczących usługi dźwigowe możemy również skorzystać ze specjalnego kalkulatora udźwigu, aby dokładnie określić którą maszynę najlepiej wybrać.

Kiedy potrzebujemy usług dźwigowych? Na usługi dźwigiem decydujemy się, wtedy kiedy mamy bardzo ciężkie towary do przeniesienia w bardzo dużej ilości. Najczęściej dźwig wynajmowany jest przed przedsiębiorstwo budowlane, które regularnie podnosi różnego rodzaju narzędzia oraz maszyny, a także towary i odpady. Dobrym rozwiązaniem są również żuraw  mobilny, które mogą łatwo obsługiwać i przewozić towary z jednego miejsca na drugie. Dźwig możemy również wynająć się z operatorem i jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ mamy wtedy największe zaufanie do wykonywania zadania.