Jak za pomocą lamp poprawić jakość odpoczynku?

Dom od zawsze był dla mnie miejscem oznaczającym bezpieczeństwo i spokój. Kiedy wracałam do swojego pokoju po całym dniu zajęć albo pracy, chciałam się tylko położyć we własnym łóżku i zrelaksować. Nie zwracałam zbytnio uwagi na takie kwestie, jak oświetlenie czy wystrój wnętrza. Byłam wtedy bardzo zdziwiona, że mimo odpoczynku, nadal nie mam siły, żeby cokolwiek zrobić. Na szczęście gdy zaczęłam remont nowego mieszkania, zrozumiałam, jak duży popełniłam wówczas błąd.

Im lepsze lampy, tym szybsza regeneracja

nowoczesne lampy do sypialniW moim poprzednim mieszkaniu królowały żyrandole, które swoje lata świetności miały już dawno za sobą. Dawały bardzo słabe i przytłumione światło, dlatego zawsze kiedy chciałam poczytać książkę, musiałam zapalać kilka dodatkowych lamp, żeby nie popsuć sobie wzroku. Początkowo nie zwracałam na to uwagi, ale kiedy zaczęli odwiedzać mnie różni znajomi, byli zdziwieni, że nie chcę bardziej zadbać o własny komfort. Im dłużej myślałam o tych poradach, tym częściej dochodziłam do wniosku, że mogą mieć rację i lepsze oświetlenie mieszkania poprawi jakość mojej pracy. Dlatego kiedy tylko podjęłam decyzję o remoncie, postanowiłam zadbać o zakup porządnych lamp. Moim pierwszym wyborem były nowoczesne lampy do sypialni. Dzięki ciekawej konstrukcji stanowiły dodatkowy element dekoracyjny i dodawały całemu pomieszczeniu charakteru. Ich bardzo ważną cechą było dla mnie to, że światło, które dają, nie jest męczące. Nic nie raziło mnie w oczy i nie sprawiało, że czułam się, jakbym leżała w zbyt mocno oświetlonym pomieszczeniu. W przypadku sypialni to niezwykle istotny szczegół – subtelne światło pomaga się zrelaksować oraz wyciszyć, w dodatku łagodzi stres i sprawia, że nawet krótki odpoczynek przynosi odczuwalne rezultaty. Dlatego przy okazji zakupu nowych lamp postanowiłam także zainwestować w regulowany ściemniacz oświetlenia. Z pozoru to całkiem drobny dodatek, ale w rzeczywistości ściemniacz całkowicie odmienił moje podejście do odpoczynku. Możliwość regulacji lamp sprawiła, że bez problemu mogłam dopasować moc światła do tego, co aktualnie robiłam i jak się czułam. Kiedy miałam ochotę obejrzeć film, małe przyciemnienie wnętrza stwarzało wyjątkowy klimat, który pomagał mi się odprężyć oraz bardziej skupić na fabule. Z kolei gdy chciałam poczytać nową książkę, nie musiałam się bać, że negatywnie odbije się to na moich oczach.

Starannie dobrane oświetlenie to gwarancja udanego odpoczynku. Dzięki ogromnej ofercie różnych kinkietów, żyrandoli i lamp mogłam bez problemu stworzyć w sypialni nastrój, o jakim zawsze marzyłam. Mimo że wcześniej nie doceniałam w swoim zabieganym życiu roli wyciszenia się i relaksu, teraz widzę, jak bardzo są one ważne. Nabrałam więcej sił oraz znalazłam sposób na pozbycie się zbędnego stresu, dlatego też moja praca stała się dużo bardziej efektywna.