Jaką farbę wybrać do dziecięcych mebli?

Dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz z wiekiem zmieniają się ich upodobania i pasje. Nic więc dziwnego, że pokoje dziecięce często przechodzą mniejsze lub większe metamorfozy, które mają na celu przede wszystkim dopasować wyposażenie i kolory do wieku i zainteresowań dziecka. Oczywiście wcale nie trzeba wymieniać wszystkich mebli – aby wprowadzić konkretne zmiany, można je po prostu pomalować odpowiednią farbą. Dobrze jest co jakiś czas odświeżać kolory ścian, które szczególnie w pokojach dziecięcych bardzo szybko ulegają licznym zabrudzeniom i zniszczeniu, ale również warto zmieniać wystrój wnętrza wraz z kolorem mebli i dziecięcymi dodatkami. Wszystko po to, by maluch czuł się dobrze i bezpiecznie w swoim pokoju i chętnie zapraszał do siebie swoich znajomych na wspólną zabawę.

Gdzie kupić farbę do mebli?

farba do mebli dziecięcychW marketach budowlanych można znaleźć wiele różnobarwnych farb, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by farba nadawała się do malowania mebli (produkt będzie na innej półce, niż farby do ścian) oraz, aby spełniała wszystkie atesty i wymagania pod względem użytkowania mebli przez małe dzieci. Trzeba więc przed zakupem dokładnie przeczytać etykietę oraz poradzić się sprzedawcy, czy wybrana przez nas farba do mebli dziecięcych na pewno będzie odpowiednia i w pełni bezpieczna. Jeśli nie za bardzo wiemy, jak pomalować samodzielnie meble, aby ich nie zniszczyć i aby farba nie odpadała, warto wcześniej się odpowiednio przygotować, przeglądając dostępne w internecie filmy instruktażowe z konkretnymi poradami od osób zajmujących się na co dzień odnawianiem i renowacją mebli. Być może na samym malowaniu dziecięcych mebli się nie skończy i będziemy chcieli odświeżyć również inne elementy wyposażenia w domu – z pewnością jest to tani i bardzo oryginalny sposób na wprowadzenie zmian w całym mieszkaniu.

Jeśli kupiliśmy różowe meble dla naszej małej księżniczki, która nagle zmieniła upodobania i chce mieć pokój na przykład cały zielony, to wcale nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy i zamawiać nowego wyposażenia do dziecięcej sypialni. Wystarczy zakupić odpowiednią farbę (bezpieczną dla dziecka) i korzystając z pomocy filmów instruktażowych, pomalować meble na wybrany przez nasze dziecko kolor. Można również zaangażować dziecko do malowania i wspólnie spędzić miło czas na odnawianiu mebli. Być może dziecko odkryje wtedy w sobie jakieś artystyczne umiejętności? Z pewnością doceni całą metamorfozę i będzie dumne ze swojego nowego, nieco bardziej dorosłego pokoju.