Jaki pessar położniczy kupić?

Do najczęstszych przyczyn występowania porodów przedwczesnych zalicza się niewydolność szyjki macicy, powodującą jej szybsze skracanie się, pomimo braku skurczów mięśni. Istnieją jednak możliwości szybkiego wykrycia takiej nieprawidłowości. Niezwykle istotne jest w tej mierze odbywanie podczas ciąży regularnych wizyt w gabinecie ginekologicznym i poddanie się standardowym badaniom, w szczególności ultrasonograficznym. Jeśli już schorzenie zostanie zdiagnozowanie, nie warto od razu wpadać w panikę, ponieważ istnieją sprawdzone sposoby jego leczenia.

Wybór najlepszego pessara położniczego

polecany pessar położniczyNa rynku istnieje wiele wyrobów medycznych, które można nabyć bez posiadania recepty w większości aptek. Należy jednak pamiętać, że wszelkie tego typu produktu muszą być stosowanego zgodnie z instrukcjami zawartymi do załączanych do nich ulotek. W przypadku towaru takiego jak pessar ginekologiczny ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ produkt ten nie może być zakładany samodzielnie i musi zostać odpowiednio dobrany. Tylko lekarz posiadający specjalizację z zakresu ginekologii i położnictwa może prawidłowo ocenić, który wyrób medyczny tego typu pacjentka powinna nabyć. Mój lekarz wytłumaczył mi, że polecany pessar położniczy, to przede wszystkim taki, który jest solidnie wykonany i posiada różne rozmiary. Zanim założono mi silkonowy krążek szyjkowy musiałam poddać się różnorakim badaniom. Po wykonaniu badania położniczego oraz ultrasonograficznego stwierdzono, jaki występuje u mnie stopień skrócenia szyjki macicy oraz oceniono, który rozmiar pessara należy u mnie założyć. Jednak sam zabieg włożenia tego przyrządu mógł się odbyć dopiero wówczas, gdy wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że aktualnie nie borykam się z żadną infekcją narządów rodnych. Mój ginekolog zaproponował mi założenie krążka w swoim prywatnym gabinecie, na co z ochotą się zgodziłam. W przypadku stosowania szwów podtrzymujących szyjkę macicy zabieg należy wykonać w warunkach szpitalnych, co dla mnie, jako matki dwójki dzieci byłoby niezwykle uciążliwe.

Założenie pessara położniczego to bardzo dobry i sprawdzony od lat sposób zapobiegania występowania porodów przedwczesnych u kobiet borykających się z niewydolnością szyjki macicy. Sama miałam okazję przekonać się, że tego typu zabieg jest bezbolesny, bardzo bezpieczny i trwa tylko chwilę. Jego dużą zaletą jest to, iż może być przeprowadzany w gabinetach ginekologiczno-położniczych, a zatem nie trzeba w tym celu udawać się do szpitala. Warto jednak pamiętać, że pessar powinien zakładać lekarz posiadający w tej procedurze spore doświadczenie.