Jaki rower wybrać na początek?

Wybór swojego pierwszego roweru jest nadzwyczaj fajną sprawą. Aktualnie na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o różnorakie modele rowerów. Decydując się na swój pierwszy rower, trzeba zdecydować, gdzie będziemy chcieli nim jeździć. Każdy model roweru, ma swoje określone parametry, które pozwalają na jego wykorzystywanie do jazdy po określonej nawierzchni. Jaki zatem rower jest wart uwagi na sam początek swojej przygody ze sportami rowerowymi?

Solidne górskie rowery marki Romet

rowery romet górskieWspółcześnie w Polsce istnieje kilka popularnych firm, które produkują rowery. Wiele z tych firm ma bogatą ofertę, zarówno znajdziemy u nich profesjonalne rowery do jazdy po asfalcie, jak i typowe rowery MTB. To właśnie od tego powinniśmy zacząć swoją decyzję o wybierze idealnego roweru. Jeśli będziemy chcieli spędzać czas na jeżdżeniu po asfaltowych drogach, warto wybrać na swój pierwszy model, rower szosowy. Rowery szosowe są tak skonstruowane, by pozwolić swoim właścicielom na rozwinięcie maksymalnej prędkości i wygodniejszą jazdę po asfaltowej drodze. Rowery te są również tak zbudowane, by można nimi było pokonywać zdecydowanie większe odległości, niż na typowym rowerze górskim. Idealnym kompromisem pomiędzy rowerem szosowym a MTB, są rowery Romet górskie. Rowery tej konkretnej firmy, są cenione za niebywałą precyzję przy ich projektowaniu. Górski rower to idealny model roweru, jeśli chcemy jeździć zarówno po asfalcie, jak i bardziej wymagających trasach leśnych. Wybierając rowery marki Romet, nie przepłacimy za swój pierwszy model roweru. Marka ta produkuje rowery w bardzo atrakcyjnych cenach, jednocześnie oferuje ludziom wysoką jakość i precyzję wykonania. Większość rowerów posiada solidne hamulce hydrauliczne, które pozwalają na bezpieczną jazdę zarówno po leśnych trasach, jak i mniej wymagających drogach asfaltowych. Ile powinniśmy przeznaczyć na swój pierwszy rower górski? Jeśli zdecydujemy się, że chcemy by nasz pierwszy rower był typowym rowerem górskim, musimy przeznaczyć na ten cel określoną kwotę. Nie warto próbować zaoszczędzić na rowerze, gdyż może to w przyszłości przynieść nam więcej problemów niż przyjemności z jazdy.

Na swój pierwszy rower górski powinniśmy przeznaczyć przynajmniej dwa i pół tysiąca złotych. Oczywiście, w tej cenie znajdziemy porządny rower, o ile trafimy na jakąś ciekawą promocję. Z reguły za dobrą jakość i solidny rower, będziemy musieli przeznaczyć budżet w okolicy od trzech do nawet czterech tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, iż najnowsze rowery kosztują często znacznie więcej.