Jakie okna wybrać do nowego domu?

Okna zapewniają nam dostęp do naturalnego dziennego światła, które wpływa na nasze samopoczucie oraz również na nasze zdrowie. Dodatkowo bardzo ważne jest światło w kuchni, aby bezpiecznie można było przygotowywać wszystkie posiłki. Warto wybrać okna, które będą przepuszczać dużo dziennego światła słonecznego, ale z drugiej strony mają zapobiegać przed przenikaniem zimnego powietrza do naszego mieszkania. Powinniśmy również wybrać okna, które będą nas chronić przed hałasami oraz włamaniami.

Który model okna wybrać do mieszkania?

okna pcv aluminium w KatowicachNa polskim rynku możemy znaleźć okna wykonane z różnych materiałów. Popularne są okna PCV aluminium w Katowicach, ale również dobrym rozwiązaniem są okna drewniane oraz najpopularniejsze plastikowe. Przede wszystkim, żeby zebrać odpowiednie okna do naszego mieszkania to na początek powinniśmy zastanowić się nad konkretnymi parametrami, na których nam najbardziej zależy. Jeżeli mieszkamy na niskim piętrze w bloku, to najważniejsza będzie dla nas bezpieczeństwo naszej rodziny i dlatego wybierzemy okna jak najbardziej antywłamaniowe. Dodatkowo do okien na parterze możemy zastosować elementy zabezpieczeniowe i warto skorzystać z takiej usługi, gdy kupujemy okna do parteru w bloku. Dodatkowo, gdy wybieramy okna to mają być one energooszczędne i powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej. Ważne jest również to aby wybrać okna 2 lub 3 szybowe, które są znacznie lepsze niż najtańsze okna na rynku. Z drugiej strony, kiedy mieszkamy bardzo blisko ruchliwej ulicy albo przy torach kolejowych to najważniejsza będzie dla nas izolacja akustyczna okna. Musimy więc zwrócić uwagę na współczynnik izolacyjności akustycznej, ponieważ im wyższy współczynnik to tym lepszą izolacyjność okna będziemy mieli. Dodatkowo, aby wszystko było odpowiednio zamontowane powinniśmy wezwać specjalistów, którzy wykonają fachowy i ciepły montaż. Zastanawiamy się bardzo często, z jakiego materiału mają być okna, które chcemy zamówić. Na początek powinniśmy dokładnie zastanowić się i przeanalizować wybór okien PCV oraz drewnianych, a także aluminiowych i dopiero określić ten materiał, z którego potrzebujemy okna do naszego domu.

Jeżeli decydujemy się na standardowe okna PCV to mamy do wyboru różnego rodzaju kształty i kolory, a także bardzo przystępne ceny. Wiele osób twierdzi, że okna plastikowe są tańsze nawet o 30% od okien drewnianych lub aluminiowych. Bardzo łatwo możemy również takie okna przemalować, ponieważ istnieją specjalne farby, które pozwalają nam na renowacje i odnowienie kolorów okien.