Jakie są koszty badania wody pitnej?

Doskonale pamiętam, jak wielki problem stanowiła dla mnie woda z domowego ujęcia. Nie chciałam korzystać z wody z wodociągu, gdyż zwyczajnie źle się po niej czułam. Problemem był wyczuwalny zapach chloru. Dlatego właśnie zdecydowałam się na wykopanie studni, gdyż podobno woda ze studni ma o wiele lepszą jakość, niż ta, która dostarczana jest przez wodociągi. Chciałam jednak mieć pewność, że woda będzie spełniała odpowiednie normy, dlatego właśnie zdecydowałam się na jej badanie. Okazało się to doskonałym pomysłem.

Przystępne ceny badania wody pitnej

ile kosztuje badanie wody pitnejPrzede wszystkim, gdy zdecydowałam się na korzystanie z własnej studni, chciałam wiedzieć, jaka jest jakość wody. Zależało mi na badaniach, jednak nie wiedziałam ile kosztuje badanie wody pitnej. Nieco bałam się, że będzie to bardzo drogie, na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne. Dowiedziałam się, że szczegółowy koszt badania wody pitnej zależy między innymi od zakresu oznaczanych parametrów. Mi zależało na tym, aby przeprowadzić pełne badania. Na szczęście okazało się, że jest to koszt rzędu kilkuset złotych, a nie trzeba tych badań przeprowadzać zbyt często. Finalnie okazało się, że koszty związane z użytkowaniem studni, nawet po doliczeniu do nich ceny okresowych badań jakości wody są na tyle przystępne, że bez problemu mogę sobie na to pozwolić, a nawet dzięki temu w ogólnym rozrachunku udało mi się zaoszczędzić. Jakie jednak badania otrzymałam w pakiecie bardzo przystępnym cenowo? Sprawdzona została między innymi mętność, kolor, smak, zapach, pH, twardość ogólna, żelazo,  czy zawarty jest w niej amoniak, czy znajdują się tam azotany, chlorki oraz obecność niebezpiecznych bakterii z grupy coli, a także bakterie legionella i inne niebezpieczne. Mimo tak szerokiego pakietu koszt badania i tak był bardzo przystępny. W analizie rozszerzonej, dokonana została ocena zawartości konkretnego pierwiastka występującego w wodzie. Dzięki temu wiem, że woda jest dobrej jakości i że dostarcza do mojego orgazmu wszystkich niezbędnych mikroelementów.

Bardzo się cieszę, że badanie wody w studni jest bardzo przystępne cenowo. Dzięki temu mogę sobie na nie pozwolić bez żadnych obaw, dotyczących nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Każdego dnia korzystamy z dużej ilości wody, dlatego tak ważne jest, aby ta była naprawdę dobrej jakości. Dzięki przystępnym cenowo badaniom mogę sprawdzić jakość wody w swojej studni i mieć pewność, że nic mi nie grozi. Co więcej, badanie takie sprawia, że jestem zdecydowanie spokojniejsza.