Kiedy naprawa skrzyni biegów jest konieczna?

Nienormalny hałas skrzyni biegów, jest to najczęstszy i najbardziej denerwujący problem związany z tym układem. Przyczyna nieprawidłowego hałasu może być różna. Pompa oleju ma nienormalny hałas z powodu zużycia lub poziom oleju w automatycznej skrzyni biegów jest zbyt niski lub zbyt wysoki. Rozwiązaniem może być sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni biegów. Jeśli jest za wysoka lub za niska, należy ją uzupełnić na odpowiednią wysokość.

Objawy zużycia skrzyni biegów

naprawa skrzyń biegów w świętokrzyskimIstnieje wiele przyczyn, przez które naprawa skrzyń biegów w świętokrzyskim może być konieczna. Konwerter momentu obrotowego wytwarza nienormalny hałas z powodu uszkodzenia sprzęgła blokującego i jednokierunkowego sprzęgła wyprzedzeniowego koła prowadzącego. Przyczyną awarii może być zbyt wysoka prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym, niewłaściwie wyregulowana linka przepustnicy lub czujnik położenia przepustnicy, tak że ciśnienie oleju w głównym przewodzie olejowym jest zbyt wysokie, główny zawór regulacyjny ciśnienia w przewodzie olejowym jest uszkodzony, tak że ciśnienie oleju w głównym przewodzie olejowym jest zbyt wysokie. Siłownik się ślizga, hydrauliczny zawór elektromagnetyczny nie działa, komputer jest uszkodzony. Bez względu na to, czy dźwignia zmiany biegów znajduje się na biegu wstecznym, czy na biegu do przodu, samochód nie może jechać, albo samochód może jechać na niewielką odległość po uruchomieniu zimnego samochodu, ale samochód nie może jechać pod gorącym stanem samochodu. W przypadku ciągłego, nienormalnego hałasu z przodu automatycznej skrzyni biegów w dowolnym położeniu przekładni, zwykle nieprawidłowego dźwięku pompy oleju lub przekładni hydrokinetycznej, automatyczna skrzynia biegów powinna zostać zdemontowana, aby sprawdzić, czy pompa oleju jest zużyta lub nie, a przekładnia hydrokinetyczna znajduje się wewnątrz. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości, należy wymienić pompę oleju lub przekładnię hydrokinetyczną. .Jeśli automatyczna skrzynia biegów ma nienormalny hałas podczas jazdy i nie ma nienormalnego hałasu w położeniu neutralnym, to jest nieprawidłowy dla mechanizmu przekładni planetarnej. W związku z tym automatyczna skrzynia biegów powinna zostać rozłożona, aby sprawdzić, czy części mechanizmu przekładni planetarnej mają ślady zużycia, czy przekładnie są uszkodzone, czy jednokierunkowe sprzęgło wyprzedzeniowe jest zużyte lub zablokowane, oraz czy łożysko lub podkładka oporowa są uszkodzone.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości w skrzyni biegów, należy je bezzwłocznie wymienić. Skrzynia biegów to tuż za silnikiem kolejny układ, którego usterki bywają poważne w skutkach. Często zdarza się, że pierwsze oznaki zużycia są ignorowane, co jest błędne. W przypadku poważniejszych awarii, samochód nie będzie w stanie dojechać na kołach do serwisu i konieczna będzie interwencja z użyciem lawety, co zwiększa koszty związane z naprawą.