Które kosmetyki samochodowe są najlepsze?

 

Upiększenie naszego samochodu nie zawsze wymaga udania się do lakiernika lub tapicera. Samodzielnie można wykonać wiele zabiegów, które mają duży wpływ na pojazd. Przede wszystkim musimy wybrać kosmetyki. Jest ich na rynku bardzo dużo, dlatego osoby zaczynające z nich korzystać mogą mieć problem z wyborem tych najważniejszych. Aby auto dobrze wyglądało trzeba zadbać o kilka z nich przede wszystkim, w tym dobry wosk oraz nabłyszczacz do karoserii. Warto również mieć urządzenie do polerowania pojazdu.

Kosmetyki samochodowe do użytku amatorskiego

Kosmetyki samochodowe - hurtowniaNawet jeżeli nie posiadamy polerki do lakieru, możemy kupić kosmetyki które wymagają jedynie myjki ciśnieniowej. Jeżeli interesują nas kosmetyki samochodowe – hurtownia zazwyczaj poleci nam wosk do warstw lakierowanych. Wlewa się go do dozownika myjki ciśnieniowej. Jest on w nim mieszany i nakładany na pojazd kiedy używamy tego urządzenia do jego mycia. Aby to zrobić należy na początku umyć auto bez wosku, następnie ponownie to zrobić, ale już z nim. Kolejnym etapem jest mycie ze środkiem nabłyszczającym. Dobrym kosmetykiem jest pasta do lamp. Nakładamy ją twardszą stroną gąbki i polerujemy lampy ruchem okrężnym. Po takim zabiegu niezwykle się błyszczą, są one świetnie zregenerowane pod względem wizualnym. W aerozolach kupimy kosmetyki do nabłyszczania felg. Można nimi poprawić również niektóre skazy lakiernicze na feldze. Kosmetyki dostosowane do wnętrza samochodu to impregnaty do skóry i tapicerki materiałowej. Możemy kupić kosmetyki do nabłyszczania deski rozdzielczej z plastiku lub drewna, jednak najbardziej mogę polecić takie, które są w formie pasty. Proces ich nakładania jest dłuższy, jednak efekt bardziej trwały. Takie pasty mają właściwości antystatyczne. Chodzi o to, że nie będą do deski rozdzielczej przyczepiać się żadnego rodzaju zabrudzenia i nawet dwa miesiące po czyszczeniu nasza deska zachowa dobry wygląd. Nie można jednak wybrudzić jej palcami podczas korzystania, ponieważ często na dłoniach mamy zabrudzenia i zostawiamy tłuste plamy.

Kosmetyki najlepiej jest kupować w zestawach. Mając cały komplet w kilka godzin wykonamy wiele zabiegów. Nasz pojazd może już po dwóch, trzech godzinach wyglądać nawet o kilka lat mniej. Poza tym taka konserwacja przedłuża żywotność wielu elementów, takich jak skóry. Znajdziemy nawet preparat do konserwacji gałki skrzyni biegów i jej gumowej lub skórzanej osłony. Zwykły nabłyszczacz zostawiałby plamy na dłoniach i sprawił, że gałka zrobiłaby się śliska. Jest to niewygodne podczas jazdy.