Kurier Polska Anglia

 

W obecnych czasach, kiedy w Anglii jest milion Polaków, przesyłki kurierskie są na porządku dziennym. Ludzie wysyłają z Polski wiele rzeczy swoim pracującym za granicą rodzinom. Dzięki temu, możemy liczyć na konkurencję i koszty nie są już tak wysokie jak kiedyś. Oczywiście ceny zależą od wielu czynników i trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

Jakiego wybrać kuriera z Polski do Anglii?

przesyłki kurierskie polska angliaW zależności od tego, co chcemy wysłać, koszty są zupełnie inne. Listy bardziej opłaca się przesyłać pocztą polską, ale duże paczki często lepiej wysłać kurierem. Koszt wysłania przykładowo paczki do 15 kg o wymiarach każdego boku pięćdziesiąt centymetrów to minimum sto złotych, a często nawet sześćset. Warto zawsze użyć jakiejś porównywarki cen w internecie , bo inaczej możemy stanowczo przepłacić. Należy też zwracać uwagę na dodatkowe opłaty, na przykład za paczkę niestandardową. Przykładowo jeśli nie jest to kształt typowego pudełka o równych bokach, firmy przewozowe doliczają dodatkowe opłaty. Jeśli wysyłamy paczki cyklicznie do rodziny, warto robić to rzadziej, a wysłać bardziej wypchaną paczkę, bo zawsze jedna paczka będzie tańsza niż kilka mniejszych na przykład raz w miesiącu. Przesyłki kurierskie Polska Anglia to niestety nie są tanie rzeczy. Mimo wszystko to bardzo dużo kilometrów i trzeba w jakiś sposób to przetransportować. Wszystko też zależy od przewoźnika, bo przecież jeśli wysyłamy paczkę małym busem, to koszty jednostkowe są wyższe niż gdy wysyłanych jest pełno paczek tirem, albo samolotem. Dużo też zależy od tego, jak bardzo zależy nam na czasie. Jeśli może to być dłuższy okres, to przewoźnik zbierze odpowiednią ilość paczek zanim wybierze się w podróż i cena za jedną paczkę będzie dużo niższa. Oczywiście nie tylko przewóz paczek wchodzi w grę. Jeśli chcemy na przykład przetransportować samochód czy motocykl albo łódkę do Anglii, sprawa ma się trochę inaczej. Mogą być transportowane na lawecie albo na kołach. Tak czy inaczej, kosztuje to dość dużo z powodu cen benzyny i tego że przewozi się jeden samochód na raz. Oczywiście, gdy jest to ciężarówka z dziesięcioma samochodami, cena jest inna.

Kurier Polska Anglia to nie jest tania rzecz, ale ceny bardzo się różnią w zależności od gabarytów i czasu, w jakim chcemy przesyłkę dostarczyć. Naprawdę warto skorzystać z internetu i porównać oferty, bo koszt przesyłki dokładnie takiej samej paczki może się wahać o nawet kilkaset złotych. Czasem warto pomyśleć o alternatywie. Skoro tyle osób wyjeżdża do Anglii i regularnie wraca na jakiś okres czasu do Polski to można się z taką osobą dogadać, żeby przewiozła co trzeba.