Łańcuszek z krzyżykiem

 

W najbliższy weekend odbędą się chrzciny synka mojej przyjaciółki. Zastanawiam się jeszcze ciągle nad prezentem, chciałabym, żeby była to fajna pamiątka dla jej synka. Myślę, że kupię mu jakieś złoto, bo jest to coś zupełnie ponadczasowego i jest tradycyjną pamiątką z chrztu świętego. Na przykład u mnie niemal cała moja niewielka kolekcja złota są to pamiątki z chrztu świętego. Gdyby nie one, nie miałabym właściwie co schować do mojego miniaturowego skarbczyka. Nie noszę biżuterii, mój mąż nie kupuje mi więc takich prezentów, poza złotem z chrztu mam tylko obrączkę i pierścionek zaręczynowy.

Złoty łańcuszek na chrzciny

złoty łańcuszek z krzyżykiem - cena kompletuPrzeglądałam różne złote rzeczy. Wydaje mi się, ze najbardziej odpowiedni byłby złoty łańcuszek z krzyżykiem – cena kompletu waha się w granicach kilkuset złotych. Myślę, że byłby to naprawdę odpowiedni prezent. Znalazłam bardzo fajnego jubilera, który robi naprawdę piękne, bardzo oryginalne rzeczy, u niego cena takiego kompletu jest odrobinę wyższa niż standardowa, ale widać naprawdę, że jest to profesjonalna robota prawdziwego artysty. Chyba zdecyduję się właśnie na ten komplet, bo bardzo mi się podoba. Taki komplet nie dość, że będzie stanowił piękną pamiątkę chrztu świętego, to jeszcze może być piękna ozdobą odpowiednią również dla mężczyzny. Myślę, że kiedy synek mojej przyjaciółki podrośnie będzie mógł nosić swój złoty łańcuszek z krzyżykiem na szyi. Planuję kupić mu komplet zrobiony ze złota najwyższej próby, uważam, że tak wypada przy kupowaniu prezentu z okazji chrzcin. Jest to w końcu synek mojej najbliższej przyjaciółki, jednej z kobiet, która mnie zna niemalże całe moje życie, więc naprawdę należy mu się porządny prezent. Widziałam też krzyżyki wysadzanie diamentami, ale wydaje mi się, że to już jednak jest przesada. Tym bardziej dla chłopca taki krzyżyk wysadzany kamieniami byłby chyba zbyt ozdobny. Ten komplet, który mi się podoba, jest raczej skromny i prosty, mało ozdobny i właśnie w tym tkwi jego urok. Mam nadzieję, że obdarowany chłopiec będzie w przyszłości tego samego zdania.

Łańcuszek z krzyżykiem to doskonały pomysł na prezent na chrzciny. Taki komplet ze złota na pewno będzie cudną pamiątką tego sakramentu. Sama taki mam, lubię sobie czasem otworzyć mój skarbczyk i pooglądać moje złote skarby, w tym właśnie pamiątkowy złoty łańcuszek z zawieszonym na nim krzyżykiem. Kiedy byłam młodsza, lubiłam go nosić na szyi, to była moja pierwsza dorosła ozdoba. Pamiętam, że mam pozwoliła mi go nosić dopiero, kiedy zaczęłam liceum.