Lekarskie kasy fiskalne

Każdy lekarz, który nadal pracuje w zawodzie ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Oczywiście nie jest to żaden problem, ponieważ producenci przygotowali specjalne kasy dla osób świadczących usługi w branży medycznej. Jest to oczywiście zupełnie logiczne, ponieważ tylko w ten sposób można faktycznie wystawiać paragony i mieć urządzenie bardzo poręczne w czasie pracy. Kasy fiskalne składają się z dwóch urządzeń, jednego stacjonarnego, natomiast drugiego przenośnego, o zmniejszonym rozmiarze.

Kasy fiskalne dedykowane dla lekarzy

kasy fiskalne dla lekarzyLekarz zazwyczaj pracuje w swoim gabinecie. W takiej sytuacji zwykłą kasa fiskalna, ze specjalnymi możliwościami dodatkowymi będzie bardzo dobra. Takie kasy fiskalne dla lekarzy można nabyć u producentów, przez Internet oraz w sklepach stacjonarnych. W kasie stacjonarnej można wprowadzić dane swojego klienta, a także rodzaj usługi i jej cenę. Od razu zostanie doliczony podatek. Taka kasa jest bardzo przydatna. A co z lekarzami, którzy pracują w terenie? Po to właśnie są urządzenia mniejsze, mobilne. Można je zabrać do domu pacjenta i wydrukować odpowiedni paragon. Oczywiście taka kasa jest połączona z urządzeniem stacjonarnym poprzez sieć internetową. A co, jeśli nie ma akurat połączenia? Wszystkie dane w urządzeniu mobilnym dla lekarzy są zapisywane na dysku przenośnym. Podczas najbliższego bezpiecznego połączenia internetowego informacje są zgrywane do kasy stacjonarnej oraz na chmurę internetową. To drugie rozwiązanie jest raczej dla tych, którym zależy na takiej usłudze. Z doświadczenia powiem, że warto jest zadbać o taką możliwość, gdyż znacznie ułatwia to ewentualną kontrolę z Urzędu Skarbowego. Lekarz do takiej kasy może wpisać dosłownie wszystkie zabiegi, które robi. Kasa wygeneruje właściwy kod, a jeśli usługa będzie nowa, zostanie on stworzony automatycznie. Można to zrobić zarówno korzystając z urządzenia stacjonarnego, jak i w przypadku urządzenia mobilnego. To bardzo ciekawa opcja w tym przypadku i trudno się z tym nie zgodzić.

Kasy fiskalne, które są używane przez lekarzy to bardzo przydatne urządzenia. Dzięki nim nie trzeba wystawiać faktur za badania. Taki paragon jest uznawany za dowód wykonania usługi. Można wpisać imię oraz nazwisko, a także inne dane pacjenta, a zostaną one wydrukowane na paragonie. Dodatkowo automatycznie zostanie naliczony podatek od wykonanej usługi. Myślę, że to urządzenie bardzo dużo zmienia w branży medycznej, jeśli chodzi o sposób potwierdzania płatności, a także rozliczenia w kwestii podatków.