Lekarz zdecydował się zbadać mój słuch

Ostatnio zaczynałam coraz gorzej słyszeć. Miałam problem z usłyszeniem dzwonka do drzwi, domofonu czy dzwoniącego telefonu. Sąsiedzi natomiast zaczęli mi się skarżyć, że coraz głośniej słucham radia i telewizji, i ich dźwięk przebija się wręcz przez ściany. Wybrałam się w związku z tym do laryngologa. Przeprowadził od dokładne badania, które wykluczyły jakąkolwiek infekcję. Powiedział mi, że to mogą być zmiany związane z wiekiem, ale do tego trzeba przeprowadzić profesjonalne badania, które sprawdzą jak słyszę dźwięki.

Gdzie w Lublinie zbadam słuch?

profesjonalne badanie słuchu w LublinieDostałam od niego skierowanie na profesjonalne badanie słuchu w Lublinie. Takie badania można wykonywać również prywatnie, ale mnie z racji wieku przysługiwało wykonanie takich badań w ramach ubezpieczenia. Badania miały się odbyć w profesjonalnej klinice słuchu. Przeprowadzać miał je lekarz audiolog. Od razu udałam się do tej kliniki w Lublinie, żeby się zapisać. Nie musiałam na szczęście zbyt długo czekać na wizytę. Już kilka tygodni później udałam się z powrotem do tej kliniki, żeby wziąć udział w badaniu. Najpierw audiolog przeprowadził ze mną wywiad lekarski na temat chorób słuchu w mojej rodzinie. Następnie odbyło się badanie słuchu. Odbyło się ono w specjalnym wyciszonym pomieszczeniu, odizolowanym od dźwięków zewnętrznych Lekarz audiolog założył mi słuchawki na uszy. Profesjonalne badanie polega na zbadaniu każdego ucha z osobna. Zaczęliśmy od prawego ucha. Lekarz puszczał mi kolejno dźwięki, a ja w momencie kiedy je usłyszę miałam jak najszybciej wcisnąć guzik na specjalnym panelu. Dźwięki miały różne nasilenie oraz posiadały różną skalę. Następnie wszystkie te manewry zostały powtórzone z lewym uchem. Po badaniu otrzymałam wyniki od ręki. Okazało się, że wielu dźwięków w ogóle nie usłyszałam. Miałam spory uszczerbek na słuchu w obu uszach. Konieczny okazał się aparat słuchowy. Najważniejsze jednak było to, że tak szybko zareagowałam, gdyż gdybym nie poddała się badaniom i nie kupiła aparatu, uszczerbek powiększałby się z każdym dniem.

Byłam bardzo zadowolona z przeprowadzonych badań. Były one zrobione bardzo profesjonalnie i dokładnie. Lekarz audiolog był bardzo skrupulatny i rzetelny. Dzięki niemu i tym badaniom mogłam mieć indywidualnie dobrany aparat słuchowy, który bardzo dobrze spełnił moje oczekiwania. Dzięki korzystaniu z niego zaczęłam o wiele lepiej słyszeć i nie miałam takich problemów z życiem codziennym. Teraz musiałam tylko co kilka lat powtarzać badania, żeby mieć pewność że uszczerbek na słuchu nie powiększył się.